Mini’den geleceğin otomobili!

0
24

Mini, geleceğe yönelik otomobili Vision Next 100'le ilgili büyük planlarını ortaya çıkardı. Önümüzdeki 100 sene için birçok yeni fikir ortaya atan otomobilin ilginç yanı, şu an çalışan bir prototipinin bulunması.

Sıra dışı görünümü bir yana, Vision Next 100 tamamen kişiselleştirmeye odaklanan bir otomobil. Araç ilk olarak küçük gövdesiyle ve şekliyle ilginizi çekiyor. Otomobil aslında bugünkü üç kaplı Mini hatchback'ten bile daha kısa. Mini'nin karakteristik dairesel farlarını taşımasının yanında, aracın ön camı normalden daha önde bulunuyor. Otomobil sizi karşılayıp, koltuğunuzu ve direksiyonu otomatik olarak ayarlayabiliyor. Mini'nin tasarım şefi Anders Warming, ister direksiyon başında olun, ister otomatik modu kullanın, araçla "ilişki içerisinde" olacağınızı söylüyor.

Vision Next 100'ün içerisinde herhangi bir ekran bulunmuyor. Bilgiler ekran yerine ön cama yansıtılıyor. Burada fikir, kişisel tercihlerinizin otomobil ile bütünleşmesi ve siz otomobile binmeden önce kişisel tercihlerinizin aktif hale gelmesi.

Mini'nin geleceğe ait otomobili!

Otomobilde bir ekran olmasa da, ön yüzdeki "Cooperizer" adlı cihaz, otomobile bindiğinizde "size bir renk gösteriyor ve kişisel renk tercihlerinizi ayarlıyor". Ne kadar gerekli olduğu tartışılabilir, ancak otomobilinizin içinin sevdiğiniz renge bürünmesini seviyorsanız, gelecek sizin için parlak görünüyor.

Mini'nin geleceğe ait otomobili!

Next 100'ün içindeki "Inspire Me" düğmesi ise sizi Mini topluluğunun önerdiği bir yere götürüyor. Sürgülü kapılara sahip araç, bize tekerleklerin gelecekte de yuvarlak olduğunu söylüyor.

Mini'nin geleceğe ait otomobili!
Mini'nin geleceğe ait otomobili!
Mini'nin geleceğe ait otomobili!
Mini'nin geleceğe ait otomobili!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER