The Wall Street Journal: iPhone 7, iPhone 6s’in çok benzeri olacak

0
16

The Wall Street Journal: iPhone 7, iPhone 6s'in çok benzeri olacak

Apple'ın merakla beklenen yeni iPhone modelleri iPhone 7'ler, geçen yılki modellerden çok farklı olmayacak.

Yılın artık ortalarına geldik ve mobil dünya yavaş yavaş yeni iPhone'lara odaklanmaya başladı. Bu anlamda zaten mobil dünyada yeni iPhone'lar ile ilgili haberlerin artmaya başladığını görüyoruz. Son olarak seri üretime geçtiklerini öğrendiğimiz iPhone 7'ler ile ilgili bugün güvenilir bir kaynaktan yeni bilgiler geldi.

The Wall Street Journal'in yayınladığı raporların iPhone 7'leri satın almayı bekleyen kullanıcıları biraz hayal kırıklığına uğratabileceğini söyleyelim. Çünkü yeni raporlara göre iPhone 7'lerde radikal değişiklikler olmayacak hatta iPhone 6s'lerin çok benzeri olacaklar.

En büyük değişiklik kulaklık girişi

Belirtilene göre iPhone 6 ile başlayan ve 6s'ler ile devam eden tasarım anlayışı iPhone 7'de de olacak. Yani Apple ilk kez aynı tasarım anlayışını üç yıl üst üste kullanmış olacak. Bunun yanı sıra geçen yılki cihazlarla bu yılki cihazların ekran boyutları ve çözünürlükleri aynı olacak.

Öte yandan iPhone 6s'ler ile iPhone 7'ler arasındaki en büyük fark kulaklık girişi olacak gibi görünüyor. Çünkü raporlara göre iPhone 7'lerde 3.5mm'lik kulaklık girişi olmayacak. Bunun yerine Lightning dönüştürücüsü kullanılacak.

Kulaklık girişinin olmaması sebebiyle ince ve suya dayanıklı yapıda olacak olan iPhone 7'ler daha önce iddia edildiği üzere çift arka kamera, kablosuz şarj gibi özelliklere sahip olmayacaklar.

2017'yi bekleyin!

Apple, büyük planlarını ve radikal değişiklikleri 2017 yılına saklayacak. Firma iPhone'ların 10. yaşının da özelliği ile birlikte gelecek yıl tanıtılacak iPhone'larda büyük değişikliklere yer verecek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER