Twitter ve Vine’da 140 saniye video dönemi başlıyor

0
9

Twitter ve Vine'da 140 saniye video dönemi başlıyor

Twitter yaptığı duyuru ile video sınırının yükseltileceğini resmen açıkladı. İşte detaylar.

Twitter'da değişim sürüyor. Yavaşlayan büyüme oranlarının ardından hamlelerini ardı ardına yapan Twitter son olarak geçtiğimiz haftalarda tweet'e resim veya video eklendiğinde 140 karakteri azaltmayacağını duyurmuştu. Twitter bugün ise resmi blogu üzerinden yaptığı duyuru ile platformlarında video sınırının yükseltileceğini resmen açıkladı.

Hem Twitter hem de Vine'da

Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar yakında hem Twitter'da hem de Vine'da 140 saniyeye kadar videolar ekleyebilecekler. Zaten yakın zamanda Twitter'daki bu sınır 30 saniyeye çıkarılmıştı. Görünüşe göre bu pek yeterli olmayacak.

Ancak Vine için bu değişim tam olarak bir devrim anlamına geliyor. Çünkü platform en başından beri 6 saniyelik videolara izin veriyordu ve bunun üzerine kurulmuştu. İlk olarak "ünlü" kullanıcılar için sunulacak olan bu özellik bakalım Vine'ı ne yönde etkileyecek.

Öte yandan Twitter, ayrıca iOS ve Android kullanıcılarının videoları çok yakında tam ekran modunda izleyebileceklerinin de müjdesini verdi.

Now, everyone can post videos up to 140 seconds long! We can't wait to see the amazing videos you create and share.https://t.co/DFsuvnXkuL

— Twitter Video (@video) June 21, 2016

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER