Xperia ailesiyle tanışın

0
18

Sony Mobile Grup Ürün Pazarlama Müdürü Hakan Alpay, etkinlik sonrasında: "Sony Mobile olarak teknolojilerimizi, kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için mükemmeliyetçi bir anlayış ile geliştirmeye devam ediyoruz. En beğenilen Xperia özellikleri olan kamera, pil ömrü ve tasarımı, Xperia X ve Xperia XA cihazlarımızda bir araya getirerek akıllı ve kullanıcı deneyimini zenginleştiren çözümler sunuyoruz. Yeni Xperia cihazlarımızda kullandığımız son teknoloji sayesinde her zaman olduğu gibi bir adım önde olmaya devam ediyoruz. Xperia X modelimizde yer alan "Öngörücü Otomatik Odaklama" ve "Qnovo Adaptive Charging" ile işbirliğimiz bunlardan sadece bazıları" diye belirtti.

Sony'nin ?TM kamera mühendisleri ile yakın işbirliği içinde geliştirdiği ve Xperia X modelinde yer alan yeni "Öngörücü Otomatik Odaklama", önce fotoğrafını çekeceğiniz nesneyi seçtiriyor, sonrasında da nesnenin hareketini öngörerek hareketi mükemmel odakla yakalamanızı sağlıyor. Düşük ışıkta dahi size mükemmel selfie'yi sunmak için yeniden tasarlanmış 13 MP ön kamerası ve bekleme durumundan çekim moduna saliseler içinde geçen arka kamerası ile Xperia X en doğal anları kaçırmamanızı imkanlı kılıyor.

Xperia X, iki güne kadar dayanan pil ömrü sunan Sony'nin 2 akıllı pil yönetimine sahip olmasının yanında tek şarjla daha uzun süre kullanım imkanı da sunuyor. Qnovo Adaptive Charging 3 teknolojisini kullanan Xperia X, pilinizi şarj sırasında koruyarak telefonunuzun pilinin yaşam süresini de uzatıyor.

Xperia XA modeli, arka kamerasında 13MP Exmor RS sensörü, ön kamerada ise 8 MP Sony Exmor R™ sensörüyle geliyor ve Otomatik Netleme sağlıyor.

Xperia X, Qualcomm®Snapdragon™ 650, Xperia XA modeli ise Mediatek Helio™ P10 işlemci kullanıyor. Yeni cihazlar, elde tutuşu kolaylaştıran kasası ve kavisli cam ekranı ile göz dolduruyor. Sony Xperia X ve Xperia XA modelleri, beyaz, grafit siyah, yeşil altın ve pembe altın renk seçenekleri ile geliyor.

Xperia X'in öne çıkan özellikleri:

 1. Öngörücü Hibrit Otomatik Odaklama özelliğine sahip 23 MP kamera
 2. Düşük ışıkta selfie çekebilen 13 MP ön kamera
 3. 5 inç Full HD kavisli ekran
 4. 2 güne kadar pil ömrü
 5. Qnovo Adaptive Charging
 6. STAMINA Modu
 7. Qualcomm® Snapdragon™ 650, 64 bit Altı Çekirdekli işlemci

Xperia XA'nın öne çıkan özellikleri:

 1. Hibrit Otomatik Odaklama özelliğine sahip 13 MP kamera
 2. Düşük ışıkta selfie çekebilen 8 MP ön kamera
 3. 5 inç HD kavisli ekran
 4. 2 güne kadar pil ömrü
 5. MediaTek helio™ P10, 64 bit Sekiz Çekirdek işlemci

Xperia X ve XA modellerinin tüm özelliklerini aşağıdaki linklerden bulabilirsiniz;

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-x

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-xa

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER