iPhone 7’nin ön panelinde değişiklikler var

0
14

iPhone 7'nin ön panelinde değişiklikler var

Yeni iPhone için yeni bir rapor yayınlandı. Detaylara birlikte mercek tutalım.

Bu yıl iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'la alakalı sızıntıları bolca gördük ve görüyoruz. Aslında bu telefonlar iPhone 6x ve 6x Plus adıyla çıkabilir, böyle bir dedikodu da var. iPhone'un 10. yılı olmasının da etkisiyle 2017'de çıkacak iPhone modellerinin ciddi değişikliklerle gelmesi bekleniyor ve bu sebeple de iPhone 7 isminin işte bu modellere saklanmadığı söyleniyor. Böyle bir şeyin olup olmayacağı belli değil. Şimdilik biz bu sene çıkacak olan iPhone'lara iPhone 7 ve 7 Plus demeye devam edelim.

Japon blog sitesi MacOtakara'nın tedarik zinciri kaynaklarına dayandırdığı raporuna göre iPhone 7'de solda bulunan ortam ışığı sensörü sağ tarafta olabilir. Bunlara ek olarak daha iyi bir yakınlık sensörü ve daha geniş yerleşik kulaklık olduğundan söz ediliyor. Eğer bu bahsedilenler doğruysa, yeni güncel yakınlık sensörü, iPhone 7'nin kulağa yakınlığına göre ses seviyesini azaltıp düşürebilir. Tabii ki yeni geniş yerleşik kulaklık da görüşmelerde daha iyi ses kalitesi demek. Yeni iPhone'lar için yeni kılıflar ve ekran koruyucular almak gerekecek.

Apple, iOS 10'un şifresiz olması hakkında açıklama yaptı

Aynı kaynaktan gelen diğer bir bilgiye göre iPhone 7'de büyük bir kamera sensörü olacak. Ayrıca kaynak iPhone 7 Plus'ın çift kameralı olacağını bir kere daha onaylıyor. iPhone 7 veya iddialar doğruysa iPhone 6x, şemalara ve sızıntılara göre tasarım olarak 6s'le oldukça benzer. Asıl tasarım değişikliği ise 2017'de çıkacak olan iPhone'da olacak görünüyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER