Popüler uygulama App Store’dan kaldırıldı!

0
14

Popüler uygulama App Store'dan kaldırıldı!

Apple son günlerin popüler uygulaması "I Sea"yı App Store'dan kaldırdı. İşte sebebi.

Geçtiğimiz dönemde App Store'da yayınlanan "I Sea" isimli uygulama kısa sürede bir hayli ses getirmişti. Son yıllarda Akdeniz'de yaşanan mülteci krizi için bu uygulama, uydu görüntüleri üzerinden kullanıcılara bölgenin uzaydan çekilen güncel fotoğraflarını göndererek şüpheli gemileri ya da botları teşhis edebilmeleri üzerine kurulmuş gibi görünüyordu.

Yani kullanıcıların uydu üzerinden mültecilerle dolu botları tespit edebilmeleri amaçlanıyordu. Ancak uygulamanın o kadar işlevsel olmadığı ortaya çıktı.

Bu uygulamayı incelemeye alan iOS uzmanı ve geliştiricisi Rosnya Keller durumun farklı olduğunu ortaya çıkardı. Belirtilene göre uygulamada tüm kullanıcılara aynı görsel gösteriliyordu. Kullanıcılara Google Maps'ten alınan eski ve Photoshop'la düzenlenmiş bir görüntüyü gösteren uygulama yani bir işe yaramıyordu.

Hemen kaldırıldı

Uygulamanın bu durumu Apple'a rapor edilir edilmez "I Sea" isimli uygulama App Store'dan kaldırıldı. Uygulamanın geliştiricisi Grey Digital ise uygulamanın test aşamasında olduğunu söyleyerek kendisini savundu ancak daha önceden de uygulamanın test aşamasını tamamladığı açıklanmıştı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER