PS4 Neo çıkınca piyasadaki PS4’lere ne olacak?

0
15

PS4 Neo çıkınca piyasadaki PS4'lere ne olacak?

Sony, PlayStation 4 Neo hakkında yeni bilgiler verdi. Firmanın yeni bir PS4 modeli üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. İşte Yoshida'nın açıklamaları.

Sony, bir süre önce yeni bir konsol üzerine çalışmalar yaptıklarını doğrulamıştı. Ancak bu konsol hakkında henüz pek detay yok. Cihazın donanımsal anlamda PS4'e kıyasla daha güçlü ve özellikle 4K çözünürlüklü içeriklere odaklı olarak gelmesi bekleniyor.

Sony Interactive Entertainment Başkanı Shuhei Yoshida, geçtiğimiz günlerde Gamewelt.TV'ye konuştu ve belki de oyuncuların PS4 ile ilgili kafasında yer alan en önemli sorulardan birine cevap verdi.

PS4 Neo'nun PS4 için "tamamlayıcı" rol üstleneceğini aktaran Yoshida, ek olarak PS4 Neo'nun şu an piyasada var olan PS4 konsollarının ömrünü kısaltmayacağını, iki konsola da destek vermeye devam edeceklerini ekledi. PS4, 2013 yılından beri hayatımızda ve şimdiye kadar 40 milyondan fazla satıldı.

Bu arada Yoshida, Microsoft'un yeni konsolu Project Scorpio hakkında da kısaca görüşlerini belirtti. Böyle bir duyurunun gelmesini beklemediğini söyleyen Yoshida, Microsoft'un gerçekten ilgi çekici bir çalışma içerisinde olduğunu ekledi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER