FIFA 17 ve PES 2017 mercek altında!

0
30

FIFA mı daha iyi, Pro Evolution Soccer mı? Sırasıyla 1993 ve 1996'da çıkan oyunlar, çeşitli yeni işlevlerle, oynanış stilinde yaptıkları değişikliklerle ve lisanslı isimlerle yıllardır birbirlerini devre dışı bırakmaya çalışıyorlar. Benzer durum oyunların bu seneki sürümlerinde de yaşanıyor. Yani bu sorunun cevabını vermek, yine oldukça zor olacak. İşte FIFA 17 ve PES 2017'de bizi bekleyen yenilikler.

FIFA'da yeni neler var?

FIFA 17, yeni hikaye modu (story mode), yeni serbest vuruş sistemi ve DICE'ın Frostbite oyun motoruyla geliyor. Ancak Frostbite motoru, ilk aşamada karşımıza beklediğimiz kadar büyük değişikler çıkarmayabilir. Grafiklerin ve animasyonların, özellikle yüzlerin daha iyi görüneceği kesin, ancak fizikler, yapay zeka gibi öğeler, EA'nın Ignite motorundaki gibi çalışacak.

Yeni serbest vuruş ve korner sistemi, futbolcunun koşmaya nereden başlayacağını ve koşu hızını belirlemenizi sağlayacak. Yapay zekadaki geliştirmeler, özellikle ataklarda kendini gösterecek, takım arkadaşlarınız alan oluşturmak için daha çok koşu yapacaklar. Frostbite'a geçiş her şeyi baştan yaratacak olmasa da, örneğin sanatçıların yeni stadyumları Frostbite'ta oluşturması çok daha hızlı olacak. Geliştiricilerin yeni yetenekler, yüz ifadeleri gibi işlevleri FIFA'ya kazandırması da kolaylaştıracak.

The Journey adlı hikaye modu, kariyerinize hayali futbolcu Alex Hunter ile başlayıp, Premier Lig'e çıkma öykünüzü ele alacak. Vereceğiniz kararlar, teknik direktörünüz ve taraftarlar gözündeki yerinizi ve hikayenizi etkileyecek.

Bu sene EA tarafından hiç bahsedilmese de, FIFA 17'de kadın futbol takımları yer almaya devam edecek. Hatırlayacağınız üzere kadın futbol takımları, FIFA 16'nın en önemli yenilikleri arasındaydı ancak EA, bu sene oyunun diğer yeniliklerine odaklanmayı tercih etmiş görünüyor.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER