Galaxy Note 7’nin ismi onaylandı

0
8

Galaxy Note 7'nin ismi onaylandı

Samsung'un yeni phablet modelinin ismi Note 6 mı yoksa Note 7 mi olacak?

Samsung ilk olarak 2011 yılında tanıttığı Galaxy Note modeliyle phablet pazarına adımını atmıştı. Her yıl sırasıyla yeni phablet modellerini sıralandıran Samsung'un bu yıl ise Galaxy Note 5'ten Note 7 ismine atlayacağı iddia edilmişti. Peki bu doğru mu?

Son olarak bugün mobil dünyanın sızıntı kaynağı Evan Blass paylaştığı bir görsel ile Galaxy Note 7 isminin onaylandığını ve kesin olarak Ağustos ayında tanıtılacak olan yeni Note modelinin Galaxy Note 7 olarak adlandırılacağını söyledi.

Galaxy Note 7'nin sadece kavisli modeli olacak

Sebebi ne?

Samsung'un böyle bir hamle yapmasındaki sebep ise aynı yıl içinde tanıttığı tüm üst seviye modellerin aynı rakamı taşımasını istemesi olarak gösteriliyor. Bildiğiniz üzere firmanın diğer üst seviye modelleri Galaxy S7 ve S7 edge isimlerini taşıyor. Samsung bu şekilde Galaxy S serisi ile bu seriyi bir rakam geriden takip eden Galaxy Note serini aynı rakamda buluşturmuş olacak. Ve bundan sonra da bu düzende devam edilecek.

Özellikleri nasıl olacak?

5.8 inç büyüklüğünde bir ekranla gelmesi beklenen Galaxy Note 7, Snapdragon 823 yonga seti, 6GB LPDDR4 RAM ve iris tarayıcısıyla tüm dikkatleri üzerine toplayacak.

Çıkış tarihi

Diğer taraftan gelen raporlara göre Galaxy Note 7, 2 Ağustos'ta tanıtılacak ve 20 Ağustos'ta satışa sunulacak.

Samsung Galaxy Note 7'nin gerçekçi videosu

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER