Yolda yürürken telefon kullanımı kısıtlanıyor

0
22

Yolda yürürken telefon kullanımı kısıtlanıyor

Telefonunuz değil, kendi güvenliğiniz önemli. Gerek yolda yürürken gerekse de direksiyon başında, öncelikleriniz arasında telefonlar olmamalı.

Akıllı telefonların faydaları çok, ama birçok tehlikesi de var. Mesela pil patlaması yaşanabilir. Radyasyon konusu üzerine zaten yıllardır yazılıp çiziliyor. Ama ciddi bir problem daha var, ki o da insanların telefon ekranına bakarak yollarda yürümesi, hatta direksiyon başında olması… Bu bir bağımlılık mı? Aslında birçokları için evet, öyle.

Güney Kore'nin başkenti Seul'de yeni bir uygulama başlatıldı. Aşağıdaki ibarelerden de görebileceğiniz üzere insanların hareket halindeyken telefon kullanmaları istenmiyor. Tüm dikkatler telefona verildiği için kazaların yaşanabileceği ve ciddi sonuçların ortaya çıkabileceği bildiriliyor.

Biraz geriye gidecek olursak, bazı lokantalarda akıllı telefon kullanımının yasaklandığı haberleri gelmişti. Çünkü insanlar yemek yemek yerine telefonlarıyla ilgileniyor ve bu da masada kaldıkları zamanı artırdığı için daha fazla müşteriye hizmet verilemiyor.

Öte yandan, selfie öz çekim fotoğraflar çekerken ölenler arttığı için Hindistan'da da belli bölgelerde telefon kullanımı sınırlandırılmıştı.

Ne dersiniz? Tehlike sanki giderek artıyor?

Mesajlaşarak yürüyenler için yere gömülmüş trafik lambaları!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER