Facebook, “eğitime” başlıyor!

0
13

Görünene göre Silikon Vadisi'nin yeni bir mantrası bulunuyor: Bir probleminiz varsa eğitimle çözün!

Bunun son örneği de Facebook COO'su Sheryl Sandberg'den geliyor. Sandberg, firmanın çalışanlarına, politik önyargıyı nasıl fark edeceklerini ve yöneteceklerini öğretmeye başladığını söyledi. Bu duyuru, firmanın öne çıkan konular özelliğinde liberal ve tutucu konuların eşit yere sahip olmadığına dair seslendirilen endişelerin ardından geldi.

Bu çaba, daha geniş olan önyargı yönetimi eğitiminin bir parçası olacak. Sandberg'in söylediğine göre bu eğitim ile çalışanlara yaş, cinsiyet, milliyet ve etnik önyargılara karşı nasıl davranmaları gerektiği öğretilecek.

"Çeşitlilik hakkında çok düşünüyoruz" cümlesini kuran Sandberg, endüstrinin bu konuda büyük bir sıkıntı yaşadığını söylüyor.

Firmanın pek çok konuda taraflı davrandığı iddialarının gündemden düşmediği bugünlerde Facebook, bu iddiaları kontrol ettiğini ancak herhangi bir önyargı işaretine rastlanmadığını söylemekteydi. Ancak CEO Mark Zuckerberg yine de bu sorunu görüşmek için bir toplantı düzenlemişti.

Şimdi ise Facebook, çalışanlarını, işleri sırasında politik tarafları ve önyargıyı fark etmek için eğitecek. Ancak firma, bu eğitimin ne zaman başlayacağını veya hangi bölümlerin ilk olarak eğitime gireceğini açıklamış değil.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER