Independence Day 3 geliyor!

0
14

Independence Day 3 geliyor!

Bu arada, geçtiğimiz cuma günü vizyona giren Independence Day: Resurgence'in de ilk haftasonu hasılat rakamları belli oldu.

Yılın en çok beklenen bilim kurgu filmlerinden Independence Day: Resurgence, geçtiğimiz cuma günü itibarıyla vizyonda yerini aldı ve ilk hasılat rakamları da gelmeye başladı. Fox tarafından yayınlanan ve 165 milyon dolarlık bütçesi bulunan film, Boxofficemojo verilerine göre ilk 3 günlük dilimde 143 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Resurgence, ilk filmi de yöneten Roland Emmerich tarafından yönetiliyor. Oyuncu kadrosunda ise, Liam Hemsworth, Jeff Goldblum ve Bill Pullman gibi isimler var. İlk filmde başrolde yer alan Will Smith ise, senaryo gereği öldürüldüğü için bu filmde rol almıyor. Smith, bu filmin çekimleri devam ederken farklı projelerle meşgul olduğu için Resurgence kadrosuna dahil olamamıştı.

Bu arada, yönetmen Roland Emmerich'in şimdiden üçüncü film için çalışmalara başladığını bildirelim. Movieweb'te yer alan bilgilere göre üçüncü film, ikinci filmin birkaç yıl sonrasında gösterime girecek ve bu kez galaksilerarası yolculukları ekranlara taşıyacak. Anlaşılacağı üzere uzay teması daha ağır basacak.

İlk Independence Day filmi, 1996'da vizyona girmiş ve gişede 817 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek görsel efekt kategorisinde Oscar Ödülü'ne layık görülmüştü.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER