3,7 Dolarlık Telefon Satışa Çıkıyor

0
13

Freedom 251

Hindistanlı firma, 3,7 dolara satışa sunacağı akıllı telefonun dağıtımına 30 Haziran’da başlayacak. Ancak bu tarz bir girişimle çok büyük bir maceraya atılan firma, zarar etme riskiyle karşı karşıya.

Hindistanlı bir şirketin 3,7 dolara bir akıllı telefon satışa sunulacağı söyleniyordu. Hatta, Hindistanlı politikacılar bunun bir dolandırıcılıktan ibaret olduğunu düşünüyordu. Ve şimdi bu telefon, gerçeğe dönüşüyor.

Hindistanlı akıllı telefon üreticisi Ringing Bells tarafından üretilen 3,7 dolarlık akıllı telefonlar, şirketin açıklamasına göre 30 Haziran tarihinden itibaren dağıtılmaya başlanacak. Ringing Bells, 200.000’den fazla akıllı telefonun dağıtım için hazır olduğunu belirtti. “Freedom 251” isimli akıllı telefon; söylentilere göre 4 inç boyutunda bir ekran, ismi belli olmayan bir yonga seti üreticisinin ürettiği 1,3 GHz işlemci, 1 GB bellek, 8 GB dahili depolama alanı, 8 MP arka kamera, 3,2 MP ön kamera ve 1800 mAh bir batarya ile birlikte gelecek. Bununla birlike cihazda, Android işletim sistemi ve çift SIM kart desteği bulunacak.

Telefonun Ucuz Olmasının Nedeni Yazılım Firmalarıyla Yapılan Ortaklıklar

Ringing Bells firmasının kurucusu ve CEO’su Mohit Goel, Times of India’ya yaptığı açıklamada, birçok yazılım firmasıyla uygulamalarına telefonda yer vermeleri için ortaklık yaptıklarını ve buradan gelen gelir sayesinde, telefonu bu kadar düşük bir fiyata satabildiklerini belirtmişti. Buna rağmen şirket, cihaz başına 140-150 Hindistan Rupisi yani yaklaşık olarak 6-6,4 TL kadar bir kayıpla karşılaşabilir ve bu yüzden devletten yardım talebinde bulunuyorlar.

Sonrası 3,7 Dolarlık Telefon Satışa Çıkıyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER