Google’ın CEO’su Hack’lendi

0
15

google-io-930x620

Daha önceleri Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg hack’lenmişti. Bu sefer Google’ın CEO’su Sundar Pichai’nin Twitter ve Quora hesabı hack’lendi. Bu yaptırımı yapan grup Mark Zuckerberg’i de hack’leyen OurMine adlı grup.

Twitter ve Quora sosyal medya hesaplarına erişimi kesilen Google CEO’su Sundar Pichai ile iletişime geçen grup, dev yöneticilerin şifrelerini ne kadar güçlü seçtiklerini öğrenmek için böyle bir şey yaptıklarını belirtti. Grup daha sonrasında atmış olduğu tüm tweetleri silip çekildi.

Bu hacker grubunu dikkatini çeken şey şu olsa gerek. Sosyal medyayı kullanan insanlar çok kolay şifreler seçiyor, peki o platformu yaratan insanların şifresi ne?

Verilerinizin ve sizin güvenliğiniz için şifrelerinizi belirli bir sırası olmayan numara veya harflerden ve sözlükte olmayan şeylerden seçin. Bu sayede bilgisayarların bu şifre olasılıklarını hesaplaması daha da zor olur ve otomatik olarak sizi pas geçer.

Sonrası Google’ın CEO’su Hack’lendi Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER