Kenan Sofuoğlu hız rekorunu kırabilecek mi?

0
11

Kenan Sofuoğlu hız rekorunu kırabilecek mi?

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, rekor denemesi öncesi Osmangazi Köprüsü'nde son hazırlıklarını tamamladı. Peki Sofuoğlu hız rekorunu kırabilecek mi?

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Osmangazi Köprüsü'nde motosiklet üzerinde hız rekoru kırabilmek için son birkaç gündür çalışmalarını sürdürüyor. Bu anlamda geçtiğimiz günlerde gelen bilgilere göre Sofuoğlu ilk testlerde saatte 350 kilometre hıza ulaşmıştı.

30 Haziran Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı körfezin iki yakasını birleştiren Osmangazi Köprüsü'nde motosiklet üstünde en yüksek hız rekorunu kırmaya çalışacak olan Kenan Sofuoğlu son hazırlıklarını yapıyor.

Deniz seviyesinden 64 metre yükseklikte inşa edilen Osmangazi Köprüsü'nde rüzgar etkisini de göz önünde bulunduran Kenan Sofuoğlu, köprü üzerinde birkaç gündür çalışma yaptığını ve rüzgarın yönü ve şiddetine göre motosikletinin üzerinde son ayarları yapacağını açıkladı.

Rekor kırılabilecek mi?

Saatte 400 km hıza 30 saniyenin altında bir sürede ulaşmayı hedefleyen Sofuoğlu, rüzgarın da lehine olması halinde bu hedefine ulaşabilir. Bu anlamda kişisel hazırlıklarını tamamladığını söyleyen Sofuoğlu için güvenlik önlemleri de alınacak. Çünkü bu kadar yüksek hıza bu sürede ulaşmak motosikletin lastiklerinin patlamasına yola açabilir.

Buna karşı önlemlerini alan Kenan Sofuoğlu, Pirelli'nin rekor için özel olarak ürettiği lastiklerle Osmangazi Köprüsü'nde olacak. Aynı zamanda Elf'in ürettiği özel bir yakıt ve REV'iT'in ürettiği özel bir tulum ile rekora koşacak Kenan.

Kenan Sofuoğlu bu rekoru ise Kawasaki H2R ile kırmaya çalışacak. 998 cc'lik güçlü bir motora sahip olan H2R'da Kawasaki 'yol uçağı' olarak anılıyor.

Öte yandan 30 Haziran yani yarın gerçekleştirilecek denemede biraz şans da Sofuoğlu'nun yanında olursa rekor rahatlıkla kırılabilir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER