Trump’tan bir garip açıklama daha!

0
23

ABD'nin başkan adayı Donald Trump, gerçekleştirdiği İskoçya gezisinde bazı ilginç – hatta bazı kişilere göre eğlenceli – açıklamalarda bulundu. Birleşik Krallık, Avrupa Birliği'nden ayrılmaya hazırlanıyor ve bu karar için referandum düzenlenmiş durumda. Varsayımları ile ünlü olan ABD başkan adayı Donald Trump, Cuma günü İskoçya'ya indiğinde, halkın AB'den ayrılmak için heyecanlı olduğunu söyledi.

İskoçya'yı gezen Trump, attığı tweet'te halkın oylarla çılgına döndüğünü söylerken "onların ülkelerini geri aldıkları gibi biz de Amerika'yı geri alacağız. Oyun yok!" cümlesini kurdu.

Trump'ın kurduğu cümlelerdeki tek sorun ise, İskoçya'nın yüzde 62'ye yüzde 38 oy farkı ile Avrupa'da kalmayı tercih etmesi. Öyle ki, ülke Birleşik Krallık'ı bile terk etmeyi planlıyor ve Birleşik Krallık'tan ayrılıp AB'de kalmak için yeni bir referandum düzenlenecek.

Ancak Trump'ın tepkisindeki belki de en ilginç düşünce, Avrupa'da kalmanın bir şekilde liberal bir şey olması ve ayrılmanın muhafazakarlık anlamına geldiği düşüncesiydi.

Ayrıca Birleşik Krallık'ta yönetim şu anda muhafazakar partinin elinde bulunmakta ve referandum oylarına bakıldığında, genel olarak, liberallerin ayrılma oyu verdiği ve muhafazakarların AB'de kalma oyu verdiği görülüyor.

Trump'ın tweet'lerinin arkasındaki düşünceler henüz açıklanmamış olsa da, bunun başkan adayın ilk ilginç iddiası olmadığı rahatlıkla söylenebilir…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER