İnternet hızınızı Google ile test edin!

0
13

İnternet hızını test etmek için yıllardır en çok tercih edilen platform olan Ookla, son dönemde Netflix'in sunduğu benzer bir seçenekle ciddi bir rakiple karşılaşmıştı. Öyle görünüyor ki bu alandaki rekabet teknooloji devi Google'ın da oyuna girmesiyle iyice kızışacak.

Google, bu doğrultuda doğrudan arama çubuğu üzerinden çalışan bir internet hızı testini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İnternet pazarlamacısı Dr. Pete Meyers, "check internet speed" ("internet hızını kontrol et") ifadesiyle yapılan arama sonuçlarında görülen bir "internet hız testi"ni tespit ettiğini açıkladı. Aşağıda bir fotoğrafını gördüğünüz "run speed test" ifadesine tıkladığınızda Google'ın Measurement Lab adlı ölçüm birimi bağlantı hızınızı kontrl ediyor ve sistem yöneticilerine yardımcı olabilecek birçok detay veriyor.

Söz konusu işlev halihazırda kullanıcıların büyük bir kısmı için aktif değil. Diğer yandan söz konusu özelliğe arama sonuçlarından ulaşamayanlar için de yine Measurement Labs tarafından sunulan "NDT" aracı benzer bir işlev görecektir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER