Microsoft, Windows 10 Tacizleri Yüzünden 10.000 Dolar Tazminat Ödedi

0
20

blue-wallpaper_windows_10_hd_2880x1800

Microsoft, kendi isteği dışında gerçekleştirilen Windows 10 yükseltmesi nedeniyle mağdur olan bir kişi tarafından dava edildi ve dava sonucunda şirketin Windows kullanıcısına 10.000 dolar tazminat ödemesine karar verildi.

Windows 10’a ücretsiz yükseltme dönemi, 29 Temmuz’da sona erecek. Microsoft da uzun bir süredir işletim sistemlerini Windows 10’a yükseltmeyen kullanıcıları, bu konuyla ilgili olarak darboğaz ediyor.

Daha önce bu konuyla ilgili olarak, birçok kullanıcının bilgisayarının istekleri dışında Windows 10’a yükseltidiği haberleri gündeme gelmişti. Hatta bir Twitch yayıncısının yayın yaptığı sırada bilgisayarı, otomatik olarak Windows 10 güncellemesini başlatmıştı. Ayrıca Microsoft’un, Windows kullanıcılarının bilgisayarlarını Windows 10’a yükseltebilmek için çeşitli kurnazlıklara başvurduğuna dair bir habere de sitemizde yer vermiştik.

Microsoft, Windows 10 ile İlgili Zorlamalarına Devam Ediyor

Şimdi de Microsoft, Windows 10 yükseltmesiyle ilgili olarak yeni bir haberle karşımızda. Teri Goldstein adlı Windows kullanıcısı, bilgisayarı isteği dışında Windows 10’a yükseltilenlerden biri ve bunun sonucunda bir mağduriyete uğramış. Goldstein’ın söylediğine göre, bilgisayarı Windows 10 güncellemesini otomatik olarak yükledikten sonra, bilgisayar düzgün çalışmamaya başlamış. Sistemde zaman zaman çökmeler meydana gelmiş ve bilgisayar aşırı derecede yavaşlamış.

Tüm bu yaşananların sonucunda mağdur olan ve çok sinirlenen Goldstein, Microsoft’a bu durumdan dolayı dava açtı. Geçen ay sonuçlanan davada hakim, Goldstein’ı haklı bularak yeni bir bilgisayar ve Goldstein’ın mağduriyetinin karşılığı olarak Microsoft’un 10.000 dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Microsoft ise yanlış bir şey yapmadığını belirtse de davayı temyize götürmeyi planlamıyor. Windows 10’a ücretsiz yükseltme için bir aylık bir süre kalmışken Microsoft’un Windows 10 yükseltmesini yapmayan kullanıcılara baskı yapması ve önümüzdeki günlerde de bu tarz haberler görmemiz olası gibi görünüyor.

Sonrası Microsoft, Windows 10 Tacizleri Yüzünden 10.000 Dolar Tazminat Ödedi Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER