AMD Radeon RX 480 Raflarda!

0
31

AMD Radeon RX 480

AMD’nin merakla beklenen ve fiyat-performans oranıyla dikkat çeken Radeon RX 480 grafik kartı satışa sunuldu.

AMD’nin yüksek performansı düşük maliyetle sunan Radeon RX 480 grafik kartı 29 Haziran itibarıyla satışa çıktı. Radeon RX 480, uygun bir fiyata sahip olmasına karşın sanal gerçeklik desteği sunuyor ve bunun yanı sıra günümüz ve gelecek video standartlarını destekliyor. Radeon RX 480 grafik kartının, 4 GB’lık modeli 249$ + KDV, 8 GB’lık versiyonu ise 289$ + KDV fiyat etiketiyle ülkemizde satışa sunuldu.

Sınıfının Dolar Başına En Yüksek Performansı

Bu fiyat aralığındaki bir grafik kartında daha önce görülmemiş en üst seviye grafik ve oyun teknolojilerini içeren Radeon RX 480’in 8 GB’lık versiyonu, kendi sınıfında dolar başına en yüksek performansı kullanıcılara sunuyor. 14 nm FinFET üretim süreci için optimize edilen Polaris mimarisi harika bir performans ve verimlilik sağlıyor. Radeon R9 200 serisi grafik mimarisine göre işlem ünitesi başına %15 daha fazla performans ve watt başına 2,8 kat daha fazla performans veren mimari, saniyede 5,8 trilyon hesaplama gerçekleştirebiliyor.

Sanal Gerçeklik Desteği Sunan En Uygun Fiyatlı Grafik Kartı

Oculus Rift ve Steam VR ile uyumlu, üst seviye sanal gerçeklik deneyimi sağlamak için tasarlanmış en uygun fiyatlı grafik kartı olarak ön plana çıkan Radeon RX 480 4 GB, daha rahat ve akıcı sanal gerçeklik performansı için geliştirilen LiquidVR teknolojisini kullanıyor ve böylece sanal gerçekliğe giriş maliyetlerini düşürüyor.

AMD Radeon RX 480 2Radone RX 480 ile Sunulan Yeni Teknolojiler

Bu grafik kartı; ilk işlem devreleri, bellek türlerinde ve bant aralıklarında ve yeni oyun API’larını desteklemede ilk olma gibi Radeon’un gelenekselleşmiş yenilikçilik odağını sürdürüyor. Radeon RX 480 ile birlikte gelecek odaklı sunulan teknolojiler ise şu şekilde:

  • Yüksek Çözünürlüklü DirectX 12 ve Vulkan Oyunculuğu: Polaris mimarisiyle güçlendirilmiş grafik kartı, kendine özel eş zamansız işlem desteğiyle oyun dünyasının geleceği olan DirectX 12 ve Vulkan API’larında yüksek performans gösteriyor. AMD’nin FreeSync teknolojisiyle desteklenen grafik kartı, son derece kaliteli grafiklere sahip oyunlarda bile 1440p çözünürlükte akıcı bir oyun deneyimi sağlıyor.
  • Yeni Nesil Video ve Görüntü Teknolojileri: 4K çözünürlükte yüksek tazeleme hızlı FreeSync, UltraWide ve tek kablo ile 60Hz’de 5K çözünürlüklü işlem deneyimleri sağlayan yeni nesil yüksek çözünürlüklü HDR ile yüksek yenileme hızlı monitörler için HDMI 2.0b ve DisplayPort 1.3 HBR3 ve 1.4 HDR standardlarını destekleyen grafik kartı, AMD’nin şimdiye kadar sunduğu en çok yönlü kod çözme hızlandırıcısına sahip olmasının yanında Netflix benzeri uygulamalar için HDR film, Twitch yayıncıları için hızlandırılmış H.264 video, YouTube gibi platformlar için hızlandırılmış VP9 videoları ve Skype gibi uygulamalar için HEVC ve MJPEG destekli net video aramalarına olanak tanıyor.

Radeon Software ve Radeon WattMan ile Daha Fazla Kontrol

Radeon Software, grafik kartının donanımını tamamlayarak yüksek performanslı ve dengeli çalışmasına imkan tanıyor. Radeon RX 480 ile aynı anda kullanıma sunulan Radeon Software Crimson Edition’un dokuz yeni özelliği; kullanıcılara görüntü, güç verimliliği ve çoklu-GPU konularında daha fazla kontrol vermek üzere tasarlandı. AMD OverDrive temelli Radeon WattMan ise, kullanıcılara tekrar tasarlanan bir hız aşırtma deneyimi ve dinamik GPU frenkansıyla gerilim eğrilerini de içeren yeni özellikler sağlıyor. Radeon WattMan, her uygulama için ayrı ayrı veri toplayan yeni histogram arayüzüyle kullanıcıların kolay bir şekilde maksimum ve ortalama aktivite, GPU hızı, ısısı ve fan hızını takip etmesine izin veriyor.

Sonrası AMD Radeon RX 480 Raflarda! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER