Android N’in İsmi Belli Oldu!

0
12

Android Nougat

Android işletim sisteminin yeni sürümü olan Android N’in ismi, Google’ın genel merkezinde düzenlediği bir tanıtımla duyuruldu.

Bildiğiniz gibi Google, Android işletim sisteminin yeni sürümünün ismi için Anroid’in internet sitesinde herkese açık bir anket düzenlemiş ve bu anket üzerinden Android N için isim önerilerini almıştı.

Google’ın yapılan bu isim önerilerini ne kadar dikkate aldığı bilinmez, ama nihayet dün, Android N’in ismi Google tarafından açıklandı. Her yeni Android sürümüne bir tatlı ismi vermeyi bir gelenek haline getiren Google, yeni sürümüne de Android Nougat ismini verdi. Nougat’ın Türkçe’de koz helvası demek olduğunu da belirtelim.

Google; California, Mountain View’deki genel merkezinde gerçekleştirdiği ve Android’in yeni sürümünün ismini açıkladığı dünkü tanıtımında, bir Android Nougat heykeline de yer verdi. Bununla birlikte Android Nougat’ın sürüm numarası da beklenildiği üzere 7.0 olarak açıklandı.

Ayrıca Android’in resmi Youtube hesabından, Android Nougat isminin nasıl belirlendiğine dair eğlenceli bir video da yayınlandı.

Sonrası Android N’in İsmi Belli Oldu! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER