Güvenlik uzmanları uyardı. İşte en güvenli Android telefonlar

0
19

Güvenlik uzmanları uyardı. İşte en güvenli Android telefonlar

Güncel güvenlik yamaları önemli. Aksi halde büyük güvenlik açıkları sebebiyle zor durumda kalabilirsiniz.

Android, her geçen dakika gelişen ve dünya çapında çok büyük kullanıcı kitlesine sahip bir platform. Birçok üretici, hazırladığı modellerinde bu sistemin sürümlerinden faydalanıyor ve tabii Google Play Store'un kullanışlılığı da kolay kolay tartışılmaz.

Çizginin öteki tarafına baktığımızda ise, bu devasa ekosistemin aslında birçok tehlikeye de açık olduğunu görüyoruz. Zararlı yazılımlar ve bazı güvenlik açıkları, zaman zaman kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor. İşte güvenlik uzmanları da bu konuda teknolojiseverlere tavsiyelerde bulunuyor.

Bildiğiniz gibi Google ve diğer üreticiler, Android için kısa aralıklarla güvenlik yamaları hazırlıyor. Tanınan güvenlik uzmanlarından Gal Beniamini de bu güvenlik yamalarının aciliyetle tercih edilmediğine dikkat çekiyor.

Gal Beniamini'ye göre, mayıs ayında yayınlanan güvenlik yamasını henüz güncelleme olarak sunmayan %57 civarındaki Android telefonda büyük güvenlik açıkları var. Öte yandan Beniamini, an itibarıyla bu tip güncellemelere yer verilen güncel Samsung modellerini ve Nexus modellerini tavsiye ettiğini de ekliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER