BTK, Adil Kullanım Kotası’nı kaldırmayacak ancak hız artacak

0
18

BTK, Adil Kullanım Kotası'nı kaldırmayacak ancak hız artacak

Adil Kullanım Kotası ile ilgili çalışmalar sürüyor. Son olarak bu konuyla ilgili BTK'dan yeni haberler geldi.

İnternet kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konu hiç şüphesiz ki Adil Kullanım Kotası (AKK). İnternet sağlayıcıları son yıllarda farklı paketler halinde farklı Adil Kullanım Kotası seçenekleri sunmaya başlamıştı. Ancak bu paketler kullanıcılar için yeterli olmamış ve kotanın tamamen kaldırılması için internette imza kampanyası başlatmışlardı.

Bunların üzerine BTK da çalışmalara başlamıştı. Bugün BTK'dan bu konuyla ilgili açıklama geldi. Habertürk'ün haberine göre BTK, Adil Kullanım Kotası'nda yeni düzenleme için çalışmalara başladı. Yeni düzenlemeyle, AKK'nın hız alt sınırı 3 Mbps'den 5 Mbps'ye çıkartılacak.

"Talepleri dikkate alacağız"

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, "Tüketici taleplerini dikkate alacağız. Operatörleri, hızı artırmaya davet ediyorum. Adil kullanım kotası makul seviyelere çekilecek" dedi.

Operatörler istemiyor

Sayan, kotanın kaldırılmasının şimdilik mümkün olmadığını söyledi. Sayan, operatörlerin uygulamaya temkinli yaklaştığını ve sınırı artırmak istemediklerini belirtti. Sektör yetkilileri de uygulamanın yeni yatırım anlamına geldiğini ve hız artışının sıkıntı doğurabileceğini savundu.

Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER