iPhone Kullanıcılarına Transcend’den Harici Depolama

0
19

Transcend_JetDrive_Go_500

Transcend 32GB JetDrive Go 500, iPad ve iPhone kullanıcılarının depolama sorunlarını çözebilecek bir harici ünite olarak karşımıza çıkıyor. Ama peşinen söylemek laızm ki çok ucuz bir seçenek değil.

Apple’ın uyguladığı fiyat politikası nedeniyle birçok kişi iPad ve iPod satın alırken düşük depolama alanlarını seçmek zorunda kalıyor. Söz konusu olan bu fiyat politikası tüm dünyada geçerli olsa da özellikle ülkemizde en yeni iPhone modelleri ikinci el araba parasına çıkabiliyor ?

Bu durumu fark eden, daha doğrusu Apple’ın bu fiyat politikasını avantaja çeivrmek isteyen hafıza / depolama çözümü üreticileri de bir süredir üzerinde hem Lightning hem de USB girişi olan parmak bellekler üretiyorlar. Transcend de bu markalardan biri…

Geçen aylarda Computex Fuarı için Tayvan’a gittiğimde dergimizde incelememiz için bize verilen JetDrive Go 500’ün hem 32 hem de 64 GB’lık versiyonları mevcut. Bu arada unutmadan bizdekinin 32’lik olduğunu da belirtmekte fayda var.

Transcend’in bu cihazda tasarım olarak Apple’ın imajına çok yakın bir çizgi tutturmayı başardığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Zaten Tayvanlı şirketlerin son zamanlarda tasarıma çok fazla önem verdiği de gözlerden kaçmayan bir detay.

Transcend 32GB JetDrive Go 500 Nasıl Kullanılıyor?

Teknoloji ile arası iyi olmayan birçok iPhone kullanıcısının en büyük sorunu cep telefonunda müzik dinleyememek veya film seyredememek. Neredeyse her gün iOS ekosisteminin bu sorunuyla başa çıkamayan bir okurumuzdan (ki aslında okurumuz olmadığını da biliyoruz; çoğu bir Google araması sonunda numaramızı buluyor ama olsun ? ) telefon alıyoruz. Malum bu gibi bir konuyu telefonda çözmek de pek kolay değil ?

Neyse JetDrive Go 500gibi ürünler bu ve benzeri sıkıntılar yaşayan tüm iPhone ve iPad kullanıcılarının hoşuna gidecek. Çünkü her şeyden önce kullnımı çok kolay; neredeyse tak – çalıştır modunda.
Ayrıca yedekleme de yapabildiği için telefon veya tablet değiştirrirken veri transferi için de kullanılabilecek bir yazılıma sahip.

Bence ürünün tek negatif yanı fiyatı ki onu da iPhone veya iPad kullanıcıları düşünecek ?

Sonrası iPhone Kullanıcılarına Transcend’den Harici Depolama Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER