Jabra Halo Smart Türkiye’de!

0
30

Dünyanın önde gelen kulaklık üreticisi Jabra'nın yeni kulaklığı Jabra Halo Smart, teknolojinin konforunu arayan tüketicilerle Türkiye'de buluşmaya hazırlanıyor. Mobil teknoloji, çalışma ve özel yaşamlarımızda kökten değişimler yaratırken, bu trendleri göz önüne alarak tasarlanan Jabra Halo Smart, telefon görüşmeleri ve mobil müzik arasında hızlı ve kolay geçiş arayan kullanıcılar için özel olarak tasarlandı. Mikrofonu rüzgar sesini karşı tarafa iletmeyen kulaklık, Siri™ ve Google Now™'a tek tuşla erişim ve titreşimli arama bildirimi gibi özellikleriyle de ön plana çıkan Halo Smart, 17 saat konuşma ve 15 saat müzik dinleme süresi vadediyor. Ağustos ayı içinde MediaMarkt, Vatan Bilgisayar, Teknosa ve Turkcell bayilerinde satışa sunulacak olan Jabra Halo Smart'ın fiyatı ise 297,90 TL olarak belirlendi.

Kullanıcı taleplerini karşılayan tasarım

Jabra'nın yaptırdığı araştırmaya* göre kullanıcıların yüzde 79'u aramalar ve müzik dinlemek için tek bir kulaklığı tercih ediyor, ancak birçok kişi müzik dinleme amaçlı kullanılan kulaklarından yapılan arama deneyiminin kötü olduğunu düşünüyor. Jabra Halo Smart'ın üstün tasarımı sayesinde kullanıcılar yüksek ses kalitesi ile arama yapmak, müzik dinlemek ve diğer medya araçlarını kullanmak için birden fazla kulaklık ihtiyacı duymuyor. Ayrıca rahatlığın ön planda olduğu kulaklıkta esnek bir yaka bandı bulunuyor ve hafif yapısıyla uzun süreli kullanımlarda bile rahatsızlık oluşturmuyor.

Boyun arkasına yerleşen Jabra Halo Smart, iki kulaklığın birbirinden ayırma özelliği sayesinde de biri telefon aramaları veya her ikisi de müzik amaçlı kullanabiliyor. Kablosuz olarak akıllı telefona bağlanan kulaklık, arama bildirimi geldiğinde titriyor ve üzerindeki küçük tuş sayesinde Siri™ veya Google Now™'a hızlı erişim sağlıyor. Ayrıca gelen mesajları da kullanıcıya sesli olarak aktarabiliyor. Android ve iOS platformunda kullanılabilen kulaklık 17 saat konuşma ve 15 saat müzik dinleme süresi vadediyor. Çarpıcı Kırmızı, Elektrik Mavisi ve Siyah renk alternatifleri bulunan kulaklığın tasarımında mobil yaşamın getirdiklerini göz önüne aldıklarını belirten Jabra Kıdemli Başkan Yardımcısı Calum MacDougall, "Bir yandan çağrı yaparken, diğer yandan müzik dinleyebilmek, hızla küçük bir video klibe bakabilmek, sesli şekilde mesajlarımızı dinleyebilmek… Mobille birlikte gelen tüm ihtiyaçları düşünerek tasarladığımız Jabra Halo Smart, kullanıcılarımıza muhteşem bir deneyim sunuyor" dedi.

17 saat konuşma süresi var

Jabra Halo Smart sürekli kulaklık şarj etme derdine de uzun pil ömrüyle son veriyor. Diğer çözümlerden farklı olarak, 230mAh pilini yaka bandının arkasında gizleyen Halo Smart bu sayede bir şarj ile 17 saat konuşma (15 saat müzik dinleme) sağlıyor. Ayrıca, Jabra Assist uygulaması ile de kullanıcıların pil ömrünü tam olarak kontrol etmesi sağlanırken, pil ömrü azaldığında uyarı vermesi özellikler de yer alıyor.

Jabra Halo wireless kulaklık ailesinin en son üyesi olan Jabra Halo Smart, aynı üründe birden fazla özellik bekleyen kullanıcılar için tasarlandı. Jabra Halo Fusion bu serinin ilk kulaklığı…

* Jabra'nın yetkilendirdiği Lindberg Araştırma Şirketi tarafından 2015 yılında 1000 Jabra kullanıcısının katılımıyla araştırma yapıldı. – 2014 yılında 4,599 kullanıcı ve 2016 yılında 4,770 kullanıcı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER