Onaylandı: Nokia’dan yıl sonuna kadar akıllı telefon ve tabletler gelecek!

0
11

Onaylandı: Nokia'dan yıl sonuna kadar akıllı telefon ve tabletler gelecek!

Nokia Çin Başkanı Mike Wang beklenen açıklamayı yaptı. Nokia'dan yıl sonuna kadar 3, 4 yeni cihaz göreceğiz!

Bir zamanların efsane telefon üreticisi olan Nokia eski günlerine geri dönmek için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda Microsoft'un sahibi olduğu Nokia markası bir türlü istenilen satış rakamlarına ulaşamamış ve Microsoft da Nokia isim haklarını elinden çıkarmıştı.

Bunun yanı sıra Nokia kendi içerisinde çalışmalarını sürdürüyor ve firmanın Microsoft ile olan anlaşması 2016'nın son çeyreği itibarıyla sona erecek. Yani Nokia yıl sonundan itibaren kendi cihazlarını piyasaya sunabilecek.

Resmi açıklama geldi

Bu konuda bir hayli istekli olan Nokia yetkilileri görünüşe göre yasak sona erer ermez, yeni cihazlarını piyasaya sunacaklar. Çinli haber kaynağı The Paper'a konuşan Nokia Çin Başkanı Mike Wang, 2016'nın dördüncü çeyreğinde 3 ya da 4 yeni Nokia-markalı Android cihaz çıkaracaklarını söyledi. Bu cihazlar hem akıllı telefon hem de tablet olacak.

İki üst seviye model

Öte yandan Nokia'nın iki üst seviye Android model üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bu modeller Snapdragon 820 yonga setine ve Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacak. Suya dayanıklı ve metal tasarımlı olması beklenen bu modeller boyutlarıyla birbirlerinden ayrılacaklar.

Ayrıca yeni Nokia cihazlarının Çinli HMD'nin fabrikalarında üretileceğini de belirtelim.

Detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Ne dersiniz Nokia yeniden telefon pazarında başarıyı yakalayabilir mi?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER