Bu akıllı cihazları evinizden uzak tutun

0
21

Piyasada büyüme ağrıları içinde olan, bu ağrısını muhtemelen size de hissettirecek olan birçok akıllı ev ürünü var. Güvenlik endişeleri, uyumluluk problemleri ve aşırı yüksek fiyatları, bu tür ürünlerin ortak sorunları arasında. Aşağıda, en azından şimdilik uzak durmanızda fayda olduğunu düşündüğümüz akıllı ev ürün kategorilerini sıraladık.

Akıllı buzdolapları: Gelecekte alacağından emin olmadığınız (örneğin Samsung Family Hub) dokunmatik ekranlı bir buzdolabına 5.000 dolar vermek yerine, buzdolabınıza bir iPad monte edip, onu yemek tarifi uygulamalarıyla donatabilirsiniz. Kablosuz Bluetooth hoparlörler yardımıyla Apple Music veya Spotify üzerinden misafirlerinize müzik de dinletebilirsiniz.

Akıllı su sensörleri: Bu tür sensörler, su baskını gibi durumlarda faydalı olabilseler de, çoğu elektrikle ve Wi-Fi üzerinden çalışıyor. Peki su baskını olduğunda bu ikisi çalışmıyorsa ne olacak? Bu tür sensörler çok pahalı değiller ve özellikle siz evdeyken içinizin rahat etmesini sağlayabilirler. Ancak yola çıktığınızda, yoğun yağışların ardından bir arkadaşınızdan evinizi kontrol etmesini rica etmenizde fayda var.

Akıllı klimalar: İnternet üzerinden kontrol edilebilen bu tür klimaların sayısı oldukça az. Daha iyi bir yaklaşım ise normal klimaları akıllı klimaya dönüştürmenizi sağlayacak yaklaşımlardan faydalanmanız olabilir. Örneğin Sensibo, herhangi bir uzaktan kumandalı klimayı akıllı cihaza dönüştürerek, güç tüketimini kontrol etmenizi sağlıyor.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER