Pokemon GO yasaklandı

0
19

Pokemon GO yasaklandı

Dünyada fırtına gibi esen Pokemon GO'nun yasaklanmasının nedeni nedir?

Pokemon GO dünyayı etkisi altına aldı, birçok oyuncu tarafından çılgınlar gibi oynanıyor. Bazı oyuncular Pokemon yakalamak uğruna kuralları çiğnedi, hatta hayatını bile kaybedenlerin olduğu söylendi. Mesela Meksika'da bir oyuncunun Pokemon peşinde koştururken, köprüden düşüp, öldüğü iddia edilmişti. Bunlarla birlikte Pokemon GO'ya karşı sert tedbirler ve hatta ilginç yasak kararları da alınıyor.

Fransa'da yasaklandı

Ibtimes'ın haberine göre Pokemon GO, Fransa'nın Bressolles kasabasında yasaklandı. Yasak kararının nedeni Pokemon GO'nun tehlike yaşatabilmesi ve belediyeden izin alınmasıyla ilgili.

Kasabanın belediye başkanı Fabrice Beauvois, Pokemon GO'yu bir işletme, dükkan olarak değerlendirerek, geliştirici Niantic Labs'ın belediyeden izin almadığını belirtti. Ayrıca dikkatsiz yayalar ve sürücüler tehlikesini gözlemledikten sonra, Pokemon karakterlerinin sanal konumunun Bressolles topraklarında yasaklandığını vurguladı. Beauvois, oyunun gece geç saatlerde Pokemon avına neden olabileceğini ve bunun da tehlikeli olduğunu sözlerine ekledi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER