Gamescom’da Voidrunner’a Büyük İlgi

0
15

maxresdefault

Türkiye’nin en büyük oyun projelerinden biri olan Voidrunner, Köln’de gerçekleşen eğlence fuarı Gamescom’un ilgi çeken oyunları arasında yer alıyor.

Oyun sektöründe uluslararası alanda desteklenen ve dünya çapında büyük bir oyuncu kitlesinin çıkış tarihini beklediği Voidrunner, 17-21 Ağustos’ta Köln’de gerçekleşen ve yaklaşık 350 bin kişinin katıldığı dünyanın en büyük interaktif eğlence fuarı Gamescom’da dünyanın dört bir yanından katılımcılarla bir araya geliyor.

Çoklu oyunculu bir uçuş oyunu olan Voidrunner, sanal gerçeklik desteği ve e-spor odaklı oyun mekanikleri ile alanında oldukça yenilikçi bir fikir olarak dikkat çekiyor. İçerisinde gelişmiş savaş dinamikleri içeren Voidrunner, yüksek detayda hazırlanmış oluşu ve E-Spor, FPS ve VR oyuncularını tek bir noktada buluşturmasıyla öne çıkıyor.

Voidrunner’ın yapımcısı RealityArts’ın kurucu ortağı İsmail Kemal Çiftçioğlu “Voidrunner, henüz oyuncuyla buluşmadan hem Türkiye hem de uluslararası arenada ilgiyle beklenmeye başladı. Gamescom’da bu ilginin somutlaşmış halini görmek ise bizi çok mutlu etti. Voidrunner, Türkiye’nin şu ana kadar gördüğü en büyük oyun projelerinden biri ve kendi kültürümüzden de izler taşıyor. Dünya genelinde kabul gören MOBA sistemleriyle egzotik ve destansı yerlere gezinmeyi sağlayan Voidrunner ile oyuncular enteresan mekanlarda mücadele edecek, kaçacak veya savaşacak” şeklinde konuştu.

StartersHub bünyesinde mobil oyunların potansiyelini ortaya çıkarmak için düzenlenen Game Garage programını tamamlayan Voidrunner, StartersHub tarafından ilk yatırımını aldı. Daha sonra dünyanın en büyük oyun teknoloji firması olan Unreal Engine’in yapımcısı Epic Games tarafından ikinci yatırımını alan Voidrunner, Microsoft, MSI Global, Nvidia Türkiye, NewTek, HTC firmaları tarafından reklam, donanım ve yazılımsal olarak destekleniyor.

Kış aylarında PC, MAC ve Linux sistemleri için çıkması öngörülen Voidrunner, yeni nesil konsolları da destekleyecek şekilde üretiliyor.

1471416044_001

1471416044_006

1471416045_003

Sonrası Gamescom’da Voidrunner’a Büyük İlgi Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER