Samsung Galaxy Note 7’nin pil performansı nasıl?

0
17

Samsung Galaxy Note 7'nin pil performansı nasıl?

İşte ilk deneyimlerimiz. Note 7, pil performansıyla birçok telefonu geride bırakmayı başarıyor.

Samsung Galaxy Note 7'de, çıkarılamaz 3500MAh pil yer alıyor. Bu pil, hızlı şarja ve kablosuz şarja da destek veriyor. Peki ama Note 7'nin pil performansı nasıl?

Samsung, Note 7'de başarılı bir pil optimizasyon – tasarruf sistemine yer vermiş. Ürün, tek şarj ile normal kullanımda iki günü rahatlıkla görüyor. Kendimden örnek vermem gerekirse…

+ Cuma günü telefonu %100 şarj ettikten sonra saat 16:00'da ofisten çıktım.

+ Güç tasarruf modu kapalı olarak akşama kadar kullandım.

+ Bu süreçte 4.5G internet bağlantısını ara ara açtım ve sosyal medyada paylaşımlarda bulundum, telefon görüşmeleri yaptım ve ses kayıt uygulamasıyla yaklaşık 1 saatlik ses kaydı gerçekleştirdim. Tabii ara ara video ve fotoğraflar da çektim.

+ Akşam eve döndüğümde, USB Type-C kablosunu yanıma almadığımı fark ettim ve yanımda kablo olmadığı için telefonun güç tasarruf modunu aktifleştirdim. Wi-Fi bağlantısı ile 1 saat civarı sosyal medyada gezindim, birkaç video izledim.

Video penceresini göremiyorsanız tıklayın.

Ertesi gün, yani cumartesi günü, saat 16:00'a kadar telefon güç tasarruf modundaydı. 16:00'da ise maksimum güç tasarruf modunu devreye soktum. Bu moddayken de internete girebiliyor, arama yapabiliyor, güvenlik için parmak izi okuyucu sensör ve iris tarama sensörünü kullanabiliyorsunuz.

Maksimum güç tasarruf modu açıkken pazar günü, yani bugün saat 11:30 itibarıyla ofise geldim ve ofise gelirken yolda geçen süre boyunca da 4.5G internet bağlantım açıktı ve birçok siteye girdim. Telefonun şarj düzeyi %15'e düşmüştü ve cihazı yaklaşık 2 gün sonra şarja taktım.

Kısacası, normal kullanımda Galaxy Note 7'yle 2 günü görebiliyorsunuz. Ürünün detaylı incelemesiyle yakında karşınızda olacağız.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER