Motorola, Galaxy Note 7’yi suçladı!

0
18

Samsung'un yeni amiral gemisi phablet modeli Galaxy Note 7, daha önce pek eşi benzerine rastlanmayan biçimlerde gündeme gelmeye devam ediyor. Büyük bir heyecanla beklenen ve halihazırda bazı ülkelerde satışa çıkarılan cihazla ilgili Samsung'un başını ağrıtabilecek bazı gelişmeler de söz konusu.

Samsung'un önemli rakiplerinden bir diğer önemli Android cihaz üreticisi Motorola, Twitter'dan yaptığı açıklamada Güney Koreli firmanın kendine ait Always On Display adlı özelliği kopyaladığını öne sürdü. Motorola, söz konusu özelliğin ilk olarak 2013 tarihli ilk Moto X'te Active Daily adıyla sunulduğunu belirtti. Firma, Samsung'u hedef aldığı tweet'inde kinayeli bir biçimde şu ifadeleri kullandı: "Hangi 'galakside' rakibinizin telefonlarının havalı özelliklerini çalmakta bir sorun yoktur?"

Ancak bu özelliğe dair yapılan kısa bir araştırmanın neticesinde Motorola'nın da aslında başka bir firmadan "ilham" almış olabileceği anlaşılıyor. Zira söz konusu özellik, Nokia tarafından 2009 tarihli Nokia N86 adlı akıllı telefon modelinde ortaya çıkıyor ve daha sonra 2013'te Glance Screen adıyla yeniden kullanılıyor. Dolayısıyla bu tablo karşısında da Motorola'nın bu özelliğe dair doğrudan bir hak talep etmesi biraz anlamsızlaşıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER