Windows’u tamir edeceğim derken…

0
10

Windows 10 Anniversary Update'in dünya çapında kullanıma sunulmasıyla birlikte birçok Windows 10 kullanıcısı, yeni işlevlere kavuştu. Ancak bazı kullanıcılar, güncellemeyi yükledikten sonra donma sorunu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldılar.

Bu sorunları çözdüğü iddia edilen, bazı teknoloji web sitelerinde paylaşılan "Windows Self-Healing Tool" ise sanıldığı kadar faydalı bir yazılım olmayabilir. ZDNet'ten Ed Bott, aracın Anniversary Update ile ilgili sorunları çözmeye yönelik hiçbir şey yapmadığını, zaten aracın Microsoft ile ilgisinin de olmadığını söyledi. Bott, ilk başta dosyanın özelliklerine baktığını ve burada yazılımın "Microsoft Mobile Oy" tarafından 2015'te geliştirildiğinin yazdığını söylüyor. Ancak bu bölümün neredeyse tamamen dağılmış olması, araç hakkında ilk şüpheleri uyandırdı.

Bott, yazılımın Microsoft sunucularından dağıtılmasına rağmen Windows 10 Anniversary Update ile herhangi bir alakasının bulunmadığını, Windows Support grubunun herhangi bir izni olmaksızın geliştirildiğini söylüyor. Dahası aracın bazı Powershell komutlarını çalıştırarak Windows 10'u sıfırlamayla ilgili birkaç görevi otomatikleştirdiği anlaşılıyor. Bott'a göre araç, Windows Phone'lardaki Device Recovery Tool'a çok benziyor.

Anniversary Update'in donma sorununu çözmeye yönelik henüz kesin bir çözüm yok, ancak bu araçtan uzak durmanızda ve yeni sorunlardan uzak kalmak için Microsoft'tan gelecek resmi açıklamaları beklemenizde fayda var.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER