Kaspersky Lab, VMware ile İşbirliğini Genişletiyor

0
17

kaspersky-lab-logo

Kaspersky Lab VMware ile olan işbirliğini, günümüzün yazılım tanımlı veri merkezlerinin güvenlik özelliklerini geliştirmek için genişlettiğini duyurdu.

VMware TAP Elite Partneri olan Kaspersky Lab, şirketler için önemli şirket verilerinin güvenliğini arttırmak için VMware NSX® Partner Programı’na katılıyor.

Kaspersky Security for Virtualizationürünün en yeni versiyonunu piyasaya sürdükten sonra bu genişletilmiş ilişki ortak müşterilere önemli kurumsal iş yükleri için son teknolojiye sahip sanallaştırılmış platformları kullanabilme ve uygulayabilme fırsatı sağlayacak. Bu fırsat, tüm kurumu bilinen veya bilinmeyen hassasiyetlerden olduğu kadar dış ve iç tehditlerden korumak için gereken tüm ağ topoloji değişikliklerini ve altyapıyı rahatlıkla takip eden bir güvenlik çözümüyle destekleniyor.

VMware NSX platformuyla müşterek çalışmanın sonucu olarak Kaspersky Security for Virtualization ürünü, yazılım tanımlı veri merkezi için gelişmiş koruma ve güvenlik temin edecek. Bunu, değerli ortak kaynaklar üzerinde en az etkiyi yaratarak; sanallaştırılmış platformlara sektörün önde gelen kötü yazılım engelleyici özellikler ve ağ koruma özelliklerini uygulayarak yapacak. Şirketler bu sayede tüm sanallaştırılmış altyapıyı kapsayarak şirket güvenilirliği ve verimliliği için olmazsa olmaz olan yüksek bir performans kazanacaklar.

Kaspersky Security for Virtualization ürünü özellikle sanallaştırılmış altyapılarda çalışacak şekilde tasarlandı. VMware NSX müşterek çalışması ile birlikte, yazılım tanımlı veri merkezleri ve hibrit bulut için sabit koruma özelliklerini geliştirecek:

  • VM’ler içinde herhangi bir madde/ajan olmadan kalıcı antivirus koruması
  • En iyi şekile getirilmiş kötü amaçlı yazılım engelleyici ve dosya koruma görev orkestrasyonu
  • Sanallaştırılmış ağlar için gelişmiş giriş engelleyici (Advanced Intrusion Prevention-IPS).Güvenlik politikalarıyla bütünleşme ve üstün, otomatik koruma iş akışını sağlama
  • Güvenlik dağıtım otomasyonu ve ölçeklenebilirliği

Kaspersky Lab şirket güvenlik sektöründe liderdir ve şirketler için yoğun gelişmiş güvenlik çözümleri portfoyüne sahip. 2011’den beri Kaspersky, VMware’a sanallaştırılmış platformlar için özellikle yapılmış güvenlik çözümleri sundu. Müşterek Kaspersky Lab laboratuvarları ve VMware NSX birleşimi genel olarak 2016’nın 4. çeyreğinde mevcut olacak.

Kaspersky Lab Çözüm Sektörü Veri Merkezi & Sanallaştırma Güvenliği yöneticisi Vitaly Mzokov: “VMware ile uzun süredir çalışıyoruz. Kaspersky Lab sanallaştırılmış kurumsal platformlar gelişmiş güvenlik çözümleri getirecek kapasiteye sahip. VMware ile müşterek çalışmamız, müşterilerimize yazılım tanımlı veri merkezleri için daha üst düzey güvenlik çözümleri getirecek, sanal sunucularını, iş yerlerini ve veri merkezlerini kötü amaçlı yazılımlar, ağ saldırıları ve sıfır gün saldırılarından, platformun performansını etkilemeksizin koruyacak,” dedi.

VMware Ürün Pazarlama, Ağ & Güvenlik İş Birimi Kıdemli Direktörü Geoff Huangise: “VMware önemli kurumsal aplikasyon ve veriler için en üstün güvenliği sağlamak adına güçlü ve olgun bir güvenlik partneri ekosistemine ihtiya duyuyor. Kaspersky Lab, yazılım tanımlı veri merkezlerinin güvenliğini daha üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olmak adına NSX platformundan faydalanabilecek, müşteriler tarafından tasdiklenmiş kötü amaçlı yazılım engelleyici ürünler ve güvenlik istihbaratı sunuyor,” yorumunda bulundu.

Yazılım tanımlı verinin uygulama merkezli modeli ve VMware NSX’in güvenlik otomasyonu ve öngörme özellikleri; Kaspersky Security for Virtualization ürünün tamamen otomatik kullanımını ve ölçeklenebilirliğini sağlayacak.

Kaspersky Security for Virtualization hakkında daha fazla bilgi için:http://www.kaspersky.com.tr/enterprise-security/virtualization

Sonrası Kaspersky Lab, VMware ile İşbirliğini Genişletiyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER