iPhone 6’da ciddi sorun!

0
64

iPhone 6 veya iPhone 6 Plus'ınız dokunmalarınıza tepkisiz kalmaya başladıysa, yalnız değilsiniz. Birçok kullanıcı, ekranın üzerinde titreşen tuhaf bir gri çubukla birlikte ekranın dokunmatik özelliğini yitirdiğini söylüyor.

Sorun aslında iPhone 6 çıktığından bu yana telefonda bulunuyor; ancak iFixit'in yeni bir raporuna göre telefonların eskimesiyle birlikte ortaya çıkmaya başladı. "Dokunma Hastalığı" (Touch Diesase) olarak adlandırılan sorun, Apple'ın iPhone 6 ve 6 Plus'taki anakartın tasarımındaki bir sorundan kaynaklanıyor. Normal kullanım veya düşürmeler, zamanla iki kart üzerindeki bağlantıları eskitebiliyor ve entegre kartların bağlantısı kesilecek noktaya ulaşabiliyor. Bu gerçekleştiğinde dokunmatik ekran kesintili olarak tepki veriyor veya hiç tepki vermeyebiliyor.

Sorunun sadece iPhone 6 ve 6 Plus'ta yaşanmasının nedeni ise Jessa Jones gibi bağımsız tamir uzmanlarına göre Apple'ın dokunmatik entegre kartlarını desteklemek üzere "underfill" adlı karışımı kullanmamış olması. Sorun daha önceki iPhone'larda yaşanmıyordu, çünkü bu karışım önceki modellerde kullanılmıştı. iPhone 6 ve 6 Plus'ın bükülmeye yatkınlığıyla bir araya geldiğinde bu sorun, birçok iPhone'un tepkisiz kalmasıyla sonuçlandı.

Apple'dan Dokunma Hastalığı ile ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmedi. iPhone 6 ve 6 Plus'ın garanti süresi tamamlandığından firmanın müşterilerine sadece yeni bir telefon alma seçeneği sunduğu söyleniyor. Bazı kullanıcılar, sorunu ekrana bastırarak geçici olarak giderdiklerini söylerken bazı bağımsız tamir merkezleri, sorun için onarımlar sunabiliyorlar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER