Samsung’dan S Pen’li yeni Galaxy!

0
8

Samsung, S Pen kalemiyle Note serisinde büyük işler çıkartırken kuşkusuz bunu tablet segmentinde de kullanmaması olmazdı. Daha önce de S Pen'li tabletler sunan Samsung, şimdi yeni bir S Pen'li tablet üzerinde çalışıyor. Bu sene piyasaya çıkan Galaxy Tab A 10.1'in S Pen'li sürümü üzerinde çalışan Güney Koreli şirket, elbette Note 7'de gördüğümüz yeni özellikler getiren S Pen'i kullanacak.

Ortaya çıkan tablet modelleri SM-P580 ve SM-P585 olarak anılıyor şimdilik. Muhtemelen 10.1 ve 9.7 inç gibi 2 farklı ekran boyutunda olacak olan yeni Galaxy Tab A'lar 1.6 GHz Exynos 7870 işlemci, microSD kart desteği, Wi-Fi ve Bluetooth gibi özellikleri de taşıyacak. Özellikle S Pen noktasında özelleşecek olan tablet, selef modellere göre daha iyi bir çizim yeteneği getirecek. Zira yeni S Pen kalemin ucu yalnızca 0.7 mm kalınlığına.

Her ne kadar tablet piyasası eskisine nazaran çok hareketli olmasa da bu tür sevindirici gelişmeler görmek güzel. Yeni S Pen ile donatılacak tabletleriyle Samsung, tablet kategorisindeki Apple iPad rekabetini de kızıştıracak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER