WhatsApp, verilerinizi Facebook ile paylaşacak! Peki ya mesajlarınız?

0
33

WhatsApp, verilerinizi Facebook ile paylaşacak! Peki ya mesajlarınız?

WhatsApp resmi blogu üzerinden platformdaki değişiklikleri duyurdu. Buna kişisel verilerinizin Facebook ile paylaşılması da dahil.

Hatırlayacağınız üzere bu yılın başlarında WhatsApp'ta verilerinizin Facebook ile paylaşılacağı iddia edilmişti. Bunun üzerine bazı kullanıcılar bu duruma tepki göstermişti. Bugün ise WhatsApp'tan bu durum resmen duyuruldu.

WhatsApp Blog'da paylaşılan "WhatsApp için ileriye bakıyoruz" isimli yazıda WhatsApp'ın hizmet koşulları ve gizlilik politikasının güncellendiğinden ve verilerinizin de Facebook ile paylaşılmaya başlayacağından söz ediliyor.

Mesajlar ne olacak?

Yazıda kullanıcıların telefon numarası, profil ismi, fotoğraf, çevrim içi durumu, durum mesajı, son görülme zamanı ve mesajların gönderildi bilgisi WhatsApp tarafından Facebook ile paylaşılacağı belirtildi. Bunlar ise Facebook ve WhatsApp deneyiminizi geliştirmek için kullanılacak.

Ayrıca WhatsApp yetkilileri kullanıcıların mesajlarının ise uçtan uca şifrelendiği ve bu mesajları yalnızca kullanıcının görebileceğini söyledi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER