Half-Life 3

0
14

Half-Life 3

Valve'ın öyle bir sessizliği var ki, ne yaptıkları konusunda sanırız onların da pek bilgisi yok…

İlk Half-Life, 8 Kasım 1998'de satışa sunuldu ve özellikle multiplayer modlarıyla ülkemizdeki internet kafe kültürünün yaygınlaşmasında büyük pay sahibi oldu.

16 Kasım 2004'te ise 40 milyon dolarlık geliştirme maliyeti olan Half-Life 2 çıktı. Grafik motoru, yapay zekası ve sinematik yapısıyla beğeni toplayan oyun, birçok ödüle layık görüldü ve yaklaşık 15 milyon satılarak tüm zamanların en iyi oyunlarından bir tanesi oldu.

Ardından, Half-Life 2: Aftermath duyuruldu. Valve, daha sonra 3 bölüm olmak üzere Episode'lar yapacağını bildirdi. Sonrasında dördüncü Episode için de çalışmalar başladı, ama Arkane Studios tarafından yürütülen proje tamamlanamadı. Eğer tamamlansaydı, Return to Ravenholm, yani bu bölümde zombilerle çevrili kasvetli Ravenholm'e geri dönecektik.

Half-Life 2: Episode Two, 2007 Ekim itibarıyla oyunculara sunuldu. Valve, bu Episode'un ardından Episode Three'nin de 6-8 ay sonra çıkacağını, çünkü her Episode için eşit çıkış aralığı belirlediklerini bildirmişti. Planlara göre de yılbaşı döneminde raflarda olacaktı. Ama olmadı… Episode Two, seriyi yarıda bıraktığı gibi Half-Life'ın yıllar sürecek sessizliği öncesinde son çığlığı oldu.

Eğer video penceresini göremiyorsanız tıklayın.

Gabe Newell, yıllar evvel verdiği bir röportajında, Half-Life serisindeki birçok karakterle ilgili daha fazla detayı sunma taraftarı olduğunu belirtiyordu. Örneğin Alyx ve Dog gibi karakterler için oyunlar yapılabilirdi. Tıpkı Blue Shift'te Barney'i kontrol ettiğimiz gibi.

2011'de iptal edilen Episode'a dair konsept görüntüleri yayınlandı ve Gordon Freeman'ın geri döneceği bildirildi.

11 ve 12 Ağustos 2011 tarihlerinde, bir grup Half-Life oyuncusu Valve ofisinin önüne gelerek Half-Life 3'ü istediklerini dile getirdi. Gabe Newell, bu oyuncularla sohbet edip stüdyoyu gezdirdi, ama oyuna dair bilgi vermedi.

Tabii Sony ve Microsoft'un yeni nesil konsolları gelirken "Acaba Half-Life 3 de onlarla gelir mi?" soruları soruluyordu, cevaplar olumsuz oldu.

2013'te Gabe Newell ve J.J. Abrams bir araya geldi. Portal ve Half-Life'ın filmlerinin yapılma ihtimali doğdu. Hala çalışmalar sürüyor.

3 Mart 2015'te Valve Source 2'yi duyurdu.

2016 yılında Half-Life ekibindeki birçok kıdemli isim, emekli olduklarını açıkladı.

Ve Episode'ların duyurulmasının üzerinden 10 sene geçmesine rağmen Valve'dan Half-Life ile ilgili yeni bir duyuru hala gelmedi.

Bekleyiş sürüyor…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER