iOS mu yoksa Android mi daha stabil? Sonuçlar şaşırtıcı!

0
16

iOS mu yoksa Android mi daha stabil? Sonuçlar şaşırtıcı!

Uzun süredir devam eden bu tartışmayı ilgilendiren yeni bir araştırma raporu yayınlandı. Peki bu sorunun cevabı ne?

Uzunca süredir akıllı telefon pazarında Apple'ın iPhone'ları "daha stabil" olarak anılırlar. Yani en azından Android telefonlarla kıyaslandığında. Ancak son dönemde durumun tam olarak da böyle olmadığı görünüyor.

İşletim sistemleri üzerinde ciddi araştırmalar yürüten Blancco Technology Group isimli şirket yaptığı son araştırmada Android'in iOS'a oranla çok daha az çöktüğü sonucuna varmış.

Android daha stabil!

Şirket tarafından yayınlanan ikinci çeyrek "Mobil Cihaz Performans ve Sağlık Raporu"nda iOS cihazlarının başarısızlık oranı %58 olarak görünüyor. Bu oran ise özellikle son 3 ayda ciddi artış göstermiş. Telefon bazında ise %29 ile iPhone 6, %23 ile iPhone 6s en fazla uygulama çökmesi yaşayan modeller.

Android tarafında ise başarısızlık oranı %35. Android'te marka bazında en çok çöken %26 ile Samsung iken, Samsung'u %17 ile Lenovo ve %17 ile LeTV izliyor.

Tarihte ilk

Öte yandan tarihte ilk kez orana vurulduğunda iOS cihazların Android cihazlara oranla daha çok çöktüğü belirtildi. Bu durumun bu şekilde devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

Ayrıca araştırmadaki başarısızlık oranı ise sadece uygulama çökmelerini değil, WiFi bağlantı sorunlarını, mobil veri sorunları, kamera ve pil sorunları ve diğer donanımların sorunlarını da içeriyor.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER