TP-Link, IFA’da Yeni Ürünlerini Tanıtacak

0
21

TPLINK_Logo_H_ST_R_Color_RGB

TP-Link, IFA’da tanıtacağı ürünleri duyurmaya başladı. Bu ürünler arasında ‘süper VDSL’ destekli modem/router’ı olan Archer VR2800v ve TP-Link’in en gelişmiş menzil genişletici modeli olan RE650 yer alıyor.

Kablosuz ağ ürünleri alanında dünya lideri olan TP-Link, 2-9 Eylül tarihleri arasında Berlin’de yapılacak olan IFA Fuarı’nda tanıtacağı ürünleri duyurmaya başladı. Bunlardan biri, hepsi bir arada bir DSL modem/router olan Archer VR2800v, bir diğer ürün ise RE650 model gelişmiş bir menzil genişletici.

Archer VR2800v(UN)1.0-A-NEW kopya

VDSL, WiFi ve VoIP teknolojilerine sahip olan bu Archer VR2800v, aynı zamanda yüksek hıza da sahip. Çift çekirdekli, 1GHz Broadcomm işlemci kullanılan bu modem/router, yarının internet standartlarına göre oluşturulmuş bir ürün. Evlerde giderek daha fazla cihazın ve kullanıcının internete bağlanma talebine uygun olarak geliştirilen Archer VR2800v, internete bağlanan cihaz sayısı arttıkça performans düşmesini engelliyor ve hızlı ve istikrarlı bir bağlantı sunuyor.

TP-Link’in IFA’da tanıtacağı yeni modem/router olan Archer VR2800v, en yeni VDSL teknoloji olan VDSL v35b (Süper VDSL) destekli. VDSL2’ye göre 3.5 kat daha hızlı olan Süper VDSL, Avrupa’nın önde gelen telekom operatörleri tarafından bu yıl içinde hizmete sunulacak. TP-Link , bu yeni ürünü ile geleceğin teknolojisine şimdiden hazır olduğunu gösteriyor.

Archer VR2800v, VoIP desteği sayesinde bir DECT baz istasyonu olarak da görev yapabiliyor. Tek seferde altı adet DECT ya da CAT-iq 2.0 telefon ve iki analog telefon bağlanabiliyor. TP-Link’in tpPhone uygulaması ile DECT telefon yerine VoIP telefon ile görüşme yapmak ve ses ve mesajları kaydetmek (540 dakika sesli depolama alanı) mümkün oluyor.

RE650(AU)1.0-L2-NEW kopyaEn güçlü menzil genişletici IFA’da…

TP-Link’in IFA’da tanıtacağı ürünler arasınsa WiFi kapsama alanını genişleten ve şu ana kadarki en güçlü model olan RE650 de yer alıyor. Evlerde ve ofislerde, her odada, her noktada WiFi sinyallerinin kesintisiz ve güçlü olarak alınabilmesini sağlayan menzil genişleticiler, modem/router’dan gelen WiFi sinyallerini kurulduğu noktada tekrarlayarak evin/ofisin diğer bölgelerine ulaştırmayı sağlıyor. IFA’da tanıtılacak olan TP-Link RE650, şu ana kadarki en geniş aralığa sahip menzil genişletici olarak duyuruluyor.

802.11ac destekli olan ürün aynı zamanda 4×4 MU-MIMO teknolojisine sahip. Çift kanal desteği de olan RE650, bu güçlü teknolojiler sayesinde WiFi sinyallerini hem daha uzak noktalara hem de daha güçlü ve yüksek performanslı olarak iletebiliyor.

Günümüzde evlerde WiFi’a bağlanan cihaz sayısı arttı ve evin hemen hemen her noktasında WiFi’a erişim ihtiyacı oluştu. Gelişmiş yeni modem/router’lar bu ihtiyacı kapsayacak yetenekte olsa da daha eski model ürün kullananlar ya da evin yapısı gereği sinyallerin her noktaya ulaşmasında sorun yaşayanlar için menzil genişleticiler bir ihtiyaç haline geldi. Oturma odasındaki akıllı televizyondan 4K film izlerken, çalışma odasında bilgisayara dosya indirmek, bir başka noktada akıllı telefonda görüntülü konuşma yapmak ve tüm bunların birbirini etkilemeden, ağın performansını düşürmeden hızlı ve kesintisiz yapabilmek için güçlü özelliklere sahip bir menzil genişletici kullanmak gerekiyor. TP-Link’in yeni modeli RE650, tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilen bir ürün.

E-posta, web’de sörf gibi basit uygulamalar için 2.4GHz bandında 800Mbps kablosuz hıza sahip olan ürün, daha güçlü hız gerektiren 4K video indirme, online oyun oynama, büyük dosyaları indirme gibi uygulamalar için 5GHz bandında 1733Mbps kablosuz hız sunabiliyor. Üzerinde güçlü dört adet anten ile modem ya da yönlendirici daha uzak noktada olsa da rahatlıkla bağlanıp, sinyalleri alabiliyor. Bu özellikler sayesinde daha geniş evlerde de yüksek performans sunabilen RE650, son derece kolay kurulup kullanılabiliyor.

Sonrası TP-Link, IFA’da Yeni Ürünlerini Tanıtacak Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER