Vestel ve Arçelik’ten Türkiye’nin ilk OLED TV’leri

0
24

Vestel ve Arçelik'ten Türkiye'nin ilk OLED TV'leri

Vestel ve Arçelik bugün hemen hemen aynı anda Türkiye'nin ilk OLED TV'lerini açıkladılar. İşte Arçelik ve Vestel'in ilk yerli OLED TV'lerinin detayları.

Bugün yerli üreticiler Vestel ve Arçelik, Türkiye'nin ilk yerli OLED TV'lerini neredeyse eş zamanlı bir şekilde açıkladılar. Vestel'in yeni OLED TV'sini Eylül ayındaki IFA 2016 fuarında sergileyeceğini belirtelim.

Arçelik OLED TV

65 inç büyüklükteki ekranı, 6,5 mm inceliği ve metalik şık tasarımı ile öne çıkan Arçelik OLED TV, Organik LED ve 4K Picture Perfection Teknolojisi'ne sahip. Bu teknolojiler TV'de yaşayan renkler ve mükemmel izleme deneyimi sunma amacıyla bulunuyor.

Eylül ayında lansmanı yapılacak Arçelik OLED TV ile ilgili açıklamalarda bulunan Arçelik A.Ş.'nin Türkiye'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer "Arçelik markalı yeni ürünümüz, Türkiye'de üretilen ilk OLED TV olma özelliğine sahip. 4K ve yeni nesil akıllı TV'lerin yaygınlaşması ile pazardaki talep, üst segment ürünlere doğru kayıyor. Biz de bu talebe en güçlü yanıtı, teknolojide en son nokta olan Arçelik OLED TV ile tüketicilerin karşısına çıkarak veriyoruz. Tüketicilerimiz, yakın zamanda bu ürünümüzü mağazalarımızda bulabilecekler" dedi.

4K Picture Perfection Teknolojisi ile geliştirilmiş Ultra HD çözünürlüğe sahip Arçelik OLED TV, üstün görüntü deneyimi sunan HDR, Wide Color Gamut, Micro Dimming özelliklerini de içinde barındırıyor. Daha yüksek kontrasta sahip görüntüyü sunan HDR, daha geniş renk yelpazesi ile en gerçekçi renkleri sunan Wide Color Gamut, karanlık sahnelerde bile en ince detayları ortaya çıkartan Micro Dimming teknolojisi Arçelik OLED TV'nin öne çıkan diğer özellikleri.

Arçelik OLED TV de ayrıca 3D Sound teknolojisi bulunuyor. Arçelik OLED TV'nin yakın zamanda Arçelik mağazalarında tüketicilerin beğenisine sunulacağı belirtildi.

Vestel OLED TV

Vestel, ilk yerli OLED TV'sini 2 – 7 Eylül 2016 tarihleri arasında Berlin'de gerçekleşecek, Uluslararası Elektronik Ürünler ve Teknolojileri Fuarı IFA'daki 3 bin metrekarelik standında tanıtmaya hazırlanıyor.

Vestel OLED TV'de şu teknik özellikler bulunuyor;

-65'' OLED TV
-Düz (Flat) Ekran
-UHD
-Çözünürlük: 3840×2160
-Dahili 4K Uydu Alıcısı
-Smart TV
-Bluetooth
-Dahili Wifi
-Dahili Karasal Dijital Alıcı
-Kendi parlaklıklarını bağımsız olarak ayarlayabilen pikseller
-Mükemmel Siyah
-Doğal Parlaklık ve Mükemmel Renkler
-Sınırsız Kontrast
-Kusursuz netlik ve görüntü
-Pixellence Teknolojisi
-Şık, ultra İnce Tasarım

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Türkiye'nin ilk OLED TV'sini üretmekten heyecan duyduklarını belirterek şunları söyledi; "TV teknolojisine yıllardır yaptığımız yatırımla Türkiye'de TV pazarında birinci sıradayız. Sürekli ilk üçte olduğumuz Avrupa pazarında da 2016 yılının ilk yarısında pazar pazarı yüzde 5'e varan küçülme oranları yaşarken biz yüzde 30'un üzerinde büyüdük. TV teknolojisinde öncü olmayı hedef edinmiş bir şirket olarak bugün yeni bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl çıkardığımız ilk yerli kavisli TV'nin ardından ilk yerli üretim OLED TV'yi tüketicilerimizle buluşturarak, dar açılarda bile görüntüyü bozmadan sunabilen teknolojisi sayesinde kusursuz bir TV izleme deneyimi sunacağız. Görüntü kalitesi konusunda oldukça dikkat çekici bir performans sunan OLED TV üretimine yaptığımız yatırım ile Türkiye'de ve dünyadaki TV pazarımızı daha da büyüteceğimize inanıyoruz."

Vestel OLED TV teknolojisi fuarın ardından Vestel satış noktalarında tüketici ile buluşacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER