Yeni Duke Nukem geliyor mu? Geri sayım başladı

0
18

Yeni Duke Nukem geliyor mu? Geri sayım başladı

İnternet sitesi ve sosyal medya hesaplarında hareketlilik var.

Duke Nukem serisinin şimdilik en yeni oyunu olan Forever, PC ve konsollar için eşine az rastlanır uzunlukta ve sancılı bir gelişim sürecinin ardından 2011'de satışa sunulmuştu. Oyunu beğenenler olsa da hayal kırıklığı yaşayanlar daha fazlaydı. Yapımcılar, yeni düzenlemeler yaparak bundan sonra seriye daha fazla önem vereceklerini söylemiş ve yeni oyunların geleceğini de doğrulamıştı. Son günlerde yaşanan hareketlilik ise, sıradaki yeni oyunun habercisi gibi…

Duke Nukem'in resmi Facebook sayfasına 2012 yılından bu yana ilk kez yeni bir mesaj yazıldı ve Duke'ün bundan sonra Twitter'da da olacağı bilgisi paylaşıldı. Twitter'daki sayfaya girip bakarsanız, Duke'ün hesabının Dan Bilzerian da dahil birçok kişiye laf atmaya başladığını görebilirsiniz.

Öte yandan, Duke Nukem'in resmi sitesi http://dukenukem.com/'da da 7 günlük bir geri sayım sayacı aktifleştirildi. Bu süreç bitince yeni bir Duke Nukem oyununun duyurulması muhtemel.

Duke Nukem 3D, 29 Ocak 1996'da yayınlanmıştı. Yani 3 boyutlu grafikli Duke oyunları 20 yıldır hayatımızda. Tabii Duke Nukem 3D'nin öncesinde de bazı Duke oyunları vardı, ki ilk oyun da 1 Temmuz 1991'de yayınlanmıştı.

Ve evet, 20. yılını da göz önüne alırsak bu bir Duke Nukem 3D Remake'i olabilir.

Bakalım geri sayım bitince ne olacak…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER