HAARP, komplo teorilerinin gerçek olmadığını ispatlayacak!

0
18

HAARP, komplo teorilerinin gerçek olmadığını ispatlayacak!

Hakkında onlarca komplo teorisi ortaya atılan HAARP bunların hiç birinin gerçek olmadığını ispatlamak istiyor.

Ülkemizde de son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in İstanbul'da deprem yaratabileceğini iddia etmesiyle birlikte gündeme gelen HAARP programı şimdiye kadar birçok komplo teorisine maruz kalmıştı. Bu komplo teorileri uzun yıllardır ortaya atılmaya devam ediyordu. Ancak görünüşe göre HAARP bu komplo teorilerinden artık sıkılmış.

Yerel gazete Alaska Dispatch'a konuşan HAARP programının yürütücülerinden Alaska Üniversitesi'nden bir sözcü, HAARP ile ilgili ortaya atılan komplo teorilerinin gerçek olmadığını ispatlamak için komplo teorisyenlerini ve bilim insanlarını Alaska'da yer alan HAARP tesisine davet etti.

HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) yani Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı'nın amacının kısaca İyonosfer'de araştırma yapmak olduğu belirtilmişti.

Komplo teorileri neler?

Pentagon'un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan HAARP ile yapılabilecek birçok şey olduğu biliniyor. Bu konuda da farklı görüşler mevcut. Mesela yıllar önce ünlü jeofizikçilerden Prof. Gordon J.F. MacDonald HAARP ile yapılabilecekleri şöyle sıralamıştı;

-İklimler değiştirilebilir
-Kutuplar eritilebilir veya yerinden oynatılabilir
-Ozon tabakası ile oynanabilir
-Deprem yaratılabilir
-Okyanus dalgalarını kontrol edilebilir
-Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beyni kontrol altına alınabilir, radyasyon yaymayan termonükleer patlama bile yapılabilir.

Tabii bunların birer komplo teorisi olduğunu yeniden hatırlatalım.

HAARP ile ilgili detaylı bilgiyi daha önceki bu yazımızdan alabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER