Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Selfie çekildiler

0
10

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Selfie çekildiler

Vatandaşlar dün yine Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne akın etti. Kundaktaki bebekten 80’lik dedelere köprüye gelen yüzlerce kişi hatıra fotoğrafı çektirdi.

Geçtiğimiz cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın açılışını yaptığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne vatandaşların ilgisi ikinci gün de devam etti. Açılış törenine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar dün sabahın erken saatlerinden itibaren köprüdeydi. Araçları ile İstanbul Boğazı'nın üçüncü gerdanlığı olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 7'den 70'e genç yaşlı demeden gelen vatandaşlar, köprünün üzerinde özçekim yaparak bol bol hatıra fotoğrafları çekti.

Minibüslerle köprü gezisi

Sekiz şerit karayolu, iki şerit demiryolu ile 10 şeritli köprünün üzerinde araçları ile duraklayan ve fotoğraflar çektiren vatandaşlar şarkılarla köprü açılışını kutlamaya devam etti. Köprünün üzerinden geçen sürücüler kornalar çalarak fotoğraf çektiren vatandaşlara eşlik etti. İnsanların minibüslerle geldikleri ve 31 Ağustos'a kadar geçişlerin ücretsiz yapılacağı köprünün girişinde yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman araç trafiği oluştu.

Dua okuyup teşekkür ettiler

Öğlen saatlerinde ilginin ve kalabalığın çoğalması sonucunda araç kuyrukları uzadı. Akşam saatlerine kadar köprüye akın devam etti. 59 metre ile "Dünyanın en geniş köprüsü" ve "Dünyanın en uzun asma köprüsü" unvanlarına sahip olan köprünün ihtişamına hayran kaldıklarını ifade eden vatandaşlar köprü üzerinde dualar okudu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'a hizmetleri için teşekkür etti.

İntihara karşı 5 metrelik set

Köprüde korkulukların olduğu kısma, yol boyunca 2 taraflı olarak yaklaşık 5 metre yüksekliğinde set döşendi. Setle köprüde yaşanabilecek olası intihar olaylarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Sabah

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER