Hacker’lar hayatımızı da tehdit ediyor!

0
9

Hacker'lar yalnızca bilgisayarları, kişisel bilgileri ve siber hırsızlık konusunda tehdit etmiyor, teknolojinin her noktası için önemli bir tehdit unsuru oluşturuyorlar kuşkusuz. Bununla beraber sağlık sektörünün de tehlikede olduğunu düşünebiliriz. Zira teknolojiyle birlikte medikal alanda kullanılmaya başlanan "akıllı" sistemler, insan sağlığına büyük katkıda bulunduğu gibi, aynı zamanda hacker'ların eline de büyük koz veriyor.

St. Jude Medical'in de bu konuyla ilgili çalışmaları söz konusu. Medikal alanda teknolojiyi içeri almak isteyen ve insan hayatını bu yolla geliştirme üzerinde çalışmaları bulunan St. Jude Medical, ciddi güvenlik açıkları olduğu için şu sıralar hacker'larla karşı karşıya gelmiş durumda. Güvenlik açıkları olduğu iddiasının yayılmasıyla birlikte hisse oranları düşüşe geçen St. Jude Medical, her ne kadar şimdilerde bunları yalanlama girişiminde bulunsa da pek başarılı değil. Bu arada medikal sistemler güvenliği konusunda uzman olan MedSec'ten de şu ana kadar benzeri görülmemiş bir ortaklık teklifi geldi. Ancak bu ortaklık teklifi hacker'lara yönelik.

Hacker'lara ortak bir çalışmada buluşabileceklerini ve St. Jude Medical'in açıklarını ortaya çıkartabileceklerini söyleyen MedSec, Jude'da kullanılan tıbbi cihazların yaşamları tehdit ettiğini kanıtlayan verilere erişmenin bu yolla mümkün olabileceğine inanıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER