iPhone 6 ve 6 Plus sahipleri Apple’a dava açmaya başladı!

0
26

iPhone 6 ve 6 Plus sahipleri Apple'a dava açmaya başladı!

Geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkan iPhone 6'lardaki dokunmatik ekran sorunu mahkemeye taşındı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta iPhone 6 ve 6 Plus'ta bir tasarım kusuru olduğu iddia edilmişti. Bununla birlikte iPhone 6'lardaki bu tasarım kusurunun ilerleyen dönemde ortaya çıktığı ve cihazların ekranlarını tepkisiz hale getirdiği belirtilmişti.

iFixit ise bu iddiaların ardından sorunu araştırmış ve sorunun Apple'ın cihazın tasarımında yaptığı hatadan kaynaklandığını ortaya çıkarmıştı. Şöyle ki cihazların anakartının üst kısmına dokunmatik ekran denetleyicisi yongası yerleştirilmiş. Buradaki lehimler ise zamanla kendiliğinden kopuyor ve böyle bir sorunun oluşmasını sağlıyor. Kullanıcılar elleriyle bu bölgeye baskı yaptıklarında geçici de olsa soruna çözüm getirebiliyorlar ancak ilerleyen günlerde sorun yeniden baş gösteriyor.

ABD'de tamir uzmanı olan Rami Odeh, bir ayda aynı sorundan ortalama 100 kişinin kendisine tamire geldiğini söylemişti.

Dava açıldı!

Bunların ortaya çıkmasının ardından Apple'a bu konuyla ilgili ilk davalar açılmaya başladı. Reuters'in raporlarına göre ABD'nin Kaliforniya eyaletinde kullanıcılar Apple'a, eyaletin tüketici koruma yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtılar. Bu davaların ilk olarak 27 Ağustos'ta açıldığını da belirtelim.

Apple henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER