Yandex, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı unutmadı! Peki ya Google?

0
20

Yandex, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı unutmadı! Peki ya Google?

Ülkemizde hizmet veren arama motorlarından Yandex, ana sayfasını 30 Ağustos Zafer Bayramı'na özel yeniledi. Ancak Google'da böyle bir çalışma olmadı.

Ülkemizde hizmet veren arama motorları ülke bazında veya dünya genelinde önemli günleri ana sayfasını değiştirerek kullanıcılarına duyuruyorlar. Bu anlamda bugün Yandex ana sayfasını 30 Ağustos Zafer Bayramı için değiştirdi. Ana sayfanın arka planında Büyük Taarruz ile ilgili bir görsel bulunuyor.

Büyük Taarruz'un hikayesi Yandex'te

Yandex ayrıca ana sayfanın alt tarafına "Büyük Taarruz'un Hikayesini Keşfet" bölümünü yerleştirmiş. Bu linke tıkladığınızda Büyük Taarruz ile ilgili bilgilere ve hikayelere ulaşmak mümkün.

Google unuttu!

Diğer taraftan Google, ülkemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda sessiz kalma geleneğini bu yıl da bozmadı.

30 Ağustos Zafer Bayramı!

Bugün 30 Ağustos, Zafer Bayramı!

30 Ağustos Zafer Bayramı, 26 Ağustos 1922'de başlayıp 30 Ağustos tarihinde, Dumlupınar'da, Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında gerçekleştirilen Büyük Taarruz'un zaferle sonuçlanmasıyla ve düşman birliklerinin ülkeyi terk etmesi neticesinde kutlanan bayramdır.

Zafer Bayramı ilk kez 30 Ağustos 1923'te Afyonkarahisar, Denizli, Kahramanmaraş, Ankara ve İzmir'de kutlanmış, Mayıs 1935 tarihinde de resmi bayram ilan edilmiştir. Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC'nin ulusal bayramıdır, törenlerle kutlanır.

Biz de tüm yurttaşlarımızın bayramını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, şükran ve saygılarımızı sunarak onları rahmetle anıyoruz.

İlgili: Google, 30 Ağustos'u neden kutlamıyor?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER