Fotoğraftan Baskıya Avrupa’nın En İyisi Canon Seçildi!

0
18

1472622766_imagePROGRAF_PRO_1000_Wifi_Pictbridge_LIFESTYLE

Canon Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği’nden (EISA) 4 ürünüyle ödül aldı. EOS 80D Avrupa’nın DSLR Fotoğraf Makinesi, EOS 1DX Mark II Avrupa’nın Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi, EF 35mm f/1.4L II USM Avrupa’nın Profesyonel Lensi, imagePROGRAF PRO-1000 ise Avrupa’nın Fotoğraf Yazıcısı seçildi.

Canon, EISA (Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği) tarafından dört ürün ödülüyle onurlandırıldığını duyurdu. EISA EOS 80D’yi “2016-2017 Avrupa’nın DSLR Fotoğraf Makinesi” olarak adlandırırken, EOS-1D X Mark II’yi “2016-2017 Avrupa’nın Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi” unvanına layık gördü ve EF 35mm f/1.4L II USM ile imagePROGRAF PRO-1000 ürünlerine de sırasıyla “2016-2017 Avrupa’nın Profesyonel DSLR Lensi” ve “2016-2017 Avrupa’nın Fotoğraf Yazıcısı” ödüllerini verdi. Fotoğraf çekiminden baskısına kadar geniş bir ürün yelpazesinde ödüle layık görülen Canon ürünlerinin 2016 yılındaki bu başarıları, görüntüleme ekosisteminin her noktasında Canon’un olağanüstü ve pazarda öncü kalitesini yansıtıyor.

50 kişilik jüri oyladı

Avrupa’nın 20 ülkesindeki yaklaşık 50 prestijli derginin temsilcilerinden oluşan bir jüri heyetinin oy kullandığı EISA Ödülleri, en geliştirilmiş teknoloji ile ayırt edici tasarımı ve arzu edilen özellikleri, son kullanıcılara özgün değerler sunarak birleştiren ürünleri takdir ediyor. Ödül kazanan ürünlerin her biri lanse edildikleri günden itibaren son kullanıcılar tarafından hevesle karşılandılar.

Canon Europe Tüketici Görüntüleme Grubu Ürün Pazarlama Direktörü olan Steve Marshall şöyle konuştu: “Canon olarak fotoğrafçılığın deklanşöre basmakla bitmediğinin farkındayız ve gerek amatörlerin gerekse profesyonel kullanıcıların en iyi fotoğraflarını çekmelerine yardımcı olacak yüksek kaliteli ürünler üretmenin yeni yollarını bulmak için sürekli çabalıyoruz. İster çekim, ister baskı, depolama veya paylaşma olsun her bir unsurun önemi var. Biz, bu aşamaların her birinin Canon kalitesiyle sunulmasına gayret ediyoruz. Aldığımız bu ödüllerin her biri öncü ürünler yaratmaya olan bağlılığımızı gösteriyor ve saygıdeğer EISA jüri heyetinin bizi bu yıl da ödüle layık görmesinden son derece gururluyuz.”

Dört ödülü değerlendirirken EISA jüri heyeti şu yorumları yaptı:

2016-2017 AVRUPA’NIN DSLR FOTOĞRAF MAKİNESİ

Canon EOS 80D

Canon’un EOS 80D fotoğraf makinesi sıradan bir SLR değil. Canon pazara fotoğraf ve video için birçok yenilikçi işlevi barındıran bir fotoğraf makinesi sunmuş. Kilit özellik, canlı görünüm ve video çekimi sırasında hızlı odaklanma yapılmasını sağlayan ve aynı zamanda yeni EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM kit lensleriyle çalışabilen yeni Güçlü Zum Adaptörü PZ-E1’nin de desteklediği Canon’un Çift Piksel CMOS AF özelliği. AF de büyük oranda iyileştirilmiş, tam 45 çapraz tipte noktaya çıkartılmış ve yüksek çözünürlüklü değişken açılı LCD ile dokunmatik ekran işlemi yapmam mümkün. Sonuncu, fakat bir o kadar da önemlisi EOS 80D sınıfının öncüsü bir görüntü kalitesine sahip.

2016-2017 AVRUPA’NIN PROFESYONEL DSLR FOTOĞRAF MAKİNESİ

Canon EOS-1DX Mark II

Şimdiye kadar üretilmiş en hızlı DSLR olan Canon EOS-1D X Mark II, profesyonel spor fotoğrafçıları için ideal bir araç. Saniyede 14 hareketli konu görüntüsü çekebiliyor ki bu aksiyon fotoğrafçılığı için özellikle faydalı, etkileyici bir başarı. Bir önceki modelle karşılaştırdığımızda Canon’un görüntü kalitesini kayda değer ölçüde artırdığını ve başta genişletici lenslerle kullanımda olmak üzere otomatik odaklanma kapasitesini iyileştirdiğini görüyoruz. Yüksek kaliteli 4K kayıt ve canlı görünüm modunda hızlı otomatik odaklanma ile video işlevi de çok daha iyi hale getirilmiş. Sağlam gövdesini de hesaba katarsak tüm bu iyileştirmeler Canon EOS-1D X Mark II’yi kendinden önceki modellerden her açıdan çok daha iyi bir fotoğraf makinesi haline getiriyor.

2016-2017 AVRUPA’NIN PROFESYONEL DSLR LENSİ

Canon EF 35mm f/1.4L II USM

Canon EF 35mm f/1.4L II USM heyecan uyandıran performans sunuyor: Bu lens pazarın en iyi 35mm lensi. Görüntü netliği f/1.4’te bile gerek merkezde gerekse kenarlarda inanılmaz ölçüde yüksek. Canon ışık geçirimini artırmak için ışık lekelerini ve mercek parlamaları azaltan Alt Dalga Boyu Gövde Kaplaması (SWC) gibi kilit teknolojiler kullanıyor. Ek olarak organik malzemeden üretilmiş olan bir Mavi Spektrum Refraktif (BR) lens, bir yazılım kullanarak düzeltmesi kesinlikle mümkün olmayan eksenel kromatik bozulmanın oldukça etkili bir şekilde giderilmesini sağlıyor. 9 ağızlı diyafram perdesi oldukça göz alıcı bir bulanıklık (bokeh) yaratıyor ve gövdedeki sızdırmazlık elemanı fotoğraf makinesini toza ve neme karşı koruyor.

2016-2017 AVRUPA’NIN FOTOĞRAF YAZICISI

Canon imagePROGRAF PRO-1000

Canon’un imagePROGRAF PRO-1000 yazıcısı, mükemmel ışık haslığı [renk solmasına karşı direnç] ve uzun baskı ömrü dahil olası en iyi baskı kalitesinin sunulması için pigment mürekkeplerin kullanıldığı A2 boyuta özel bir fotoğraf yazıcısı. Maksimum 2400x1200dpi’lık baskı çözünürlüğü ile bağımsız mat siyah ve fotoğraf siyahı dahil 12 mürekkep toneri kullanarak mürekkep, para ve zaman israfını önlüyor. Hi Speed USB 2.0, Wi-Fi, Wi-Fi Pictbridge ve Ethernet gibi bağlantı seçenekleri sayesinde oldukça geniş bir cihaz çeşitliliğinden baskı alınmasını destekliyor. Canon imagePROGRAF PRO-1000’in gövde tasarımı Canon lensleri anımsatıyor.

Sonrası Fotoğraftan Baskıya Avrupa’nın En İyisi Canon Seçildi! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER