IFA 2016: Acer’dan dünyanın ilk kavisli ekranlı dizüstü bilgisayarı!

0
27

IFA 2016: Acer'dan dünyanın ilk kavisli ekranlı dizüstü bilgisayarı!

Acer, IFA 2016 kapsamında dünyanın ilk kavisli ekranlı dizüstü bilgisayarı Predator 21 X'i açıkladı.

Acer bugün dünyanın ilk kavisli ekrana sahip dizüstü bilgisayarı olan yeni Predator 21 X dizüstü oyun bilgisayarını tanıttı.

Predator 21 X, dünyanın ilk kavisli 21 inç IPS ekran (2560 x 1080) sunan dizüstü bilgisayarı ve geniş görüntüleme açısıyla sarmal bir oyun deneyimi vadediyor. Bu dizüstü bilgisayar sarmal oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımak için, daha sezgisel ve doğal yeni bir yöntem olarak Tobii göz takip teknolojisini barındırmaktadır. Dahili göz takip donanımı (kızılötesi sensörler ve yazılım) oyun dünyasında tümüyle yeni bir seviyenin kapılarını açmıştır. Bilgisayar yazılım aracılığıyla oyuncunun gözlerini takip ederek yalnızca ekrandaki nesnelere bakılmasıyla nişan alma, düşmanları tanıma ve siper alma gibi yeni etkileşimleri hayata sokmuştur. Göz takibi aynı zamanda oyundaki tehlikeli patika ve yolları gezerken muazzam bir görüş sağlayarak oyun deneyimini geliştirir.

7. Nesil Intel Core işlemcilere ve SLI'de iki NVIDIA GeForce GTX 1080 grafik kartına kadar sahip olabilen Predator 21 X, AAA oyun deneyimini yukarılara taşıyor. Kavisli ekran her senaryoda düzgün ve keskin bir oyun deneyimini garanti etmek için ayrıca NVIDIA G-SYNC teknolojisini barındırmaktadır. Gösterinin yıldızı ise yalnızca görseller değil: Predator 21 X aynı zamanda gerçek bir kadim ses keyfi için SoundPound 4.2+ (4 hoparlör ve 2 subwoofer), 3 yönlü ses ve Dolby audio teknolojilerine sahiptir. Bu dizüstü bilgisayar aynı zamanda yoğun oyun oturumları sırasında performansın bozulmaması için aşırı sıcaklığı dışarı atmak amacıyla 3'ü ultra ince AeroBlade metal fan olan 5 sistem fanıyla gelişmiş bir soğutma mimarisi içerir.

Predator 21 X her tuş için kişiselleştirilebilir RGB arkadan aydınlatmaya sahip Cherry MX düğmeli tam boy bir klavyeye sahiptir. Benzersiz kavisli biçiminin yanı sıra, Predator 21 X'in sayısal tuş takımı ters çevrilip hassas bir touchpade dönüşebilen ayrıca eşsiz bir tasarıma sahiptir.

Öte yandan bu modelin 2017'nin Ocak ayında tanıtılması bekleniyor. İşte tanıtım videosu;

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER