IFA 2016: Xperia Ear’ın çıkış tarihi ile Xperia Projector ve Xperia Agent duyuruldu

0
18

IFA 2016: Xperia Ear'ın çıkış tarihi ile Xperia Projector ve Xperia Agent duyuruldu

Sony, IFA 2016 kapsamında yeni ürünlerini duyurdu. İşte Xperia Ear, Xperia Projector ve Xperia Agent'in detayları.

Sony, IFA'nın resmi açılışı öncesi, 1 Eylül'de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, Sony Başkan ve CEO'su Kazuo Hirai, daha cazip ve farklılaşmış ürünler yaratma taahhüdünün bir örneği olarak, şirketin en son ses ürünü yelpazesini tanıttı. PlayStation VR sanal gerçeklik (VR) sistemine de değinen Hirai, Sony'nin Tohum Hızlandırma Programı, Life Space UX, Yapay Zeka (AI) ve robotbilim gibi, tüketici elektroniği içindeki inovasyon fırsatlarını belirlemeye devam ettiği farklı inisiyatifler üzerindeki düşüncelerini de paylaştı. Hirai sözlerine şöyle devam etti:

"Ürünlerimizin hemen yanı başınızda, size en yakın noktada olmasını istiyoruz. Sizin için ifade ettiğimiz anlam, gördüğünüz, duyduğunuz, deneyimlediğiniz ve keyfine vardığınız her şeyin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayan geniş bir ürün yelpazesi ile size duygusal değer sunmayı sürdürmemize dayanıyor."

Yeni ürünler duyuruldu

Sony, Kasım ayından itibaren belirli ülkelerde piyasaya sürülecek olan ve yeni bir iletişim şekli getiren kulak içi ve eller serbest Akıllı Ürünü Xperia Ear'ın çıkışını da duyurdu. Sezgisel çalışarak sözlü komutlara cevap veren Xperia Ear, akıllı telefonunuza kablosuz bağlantı yoluyla doğal, gerçek sesli etkileşim ile bilgi iletişimi ve destek sağlıyor. Sony Agent Teknolojisi ve yakınlık sensörü ile donatılan Xperia Ear, kulağa yerleştirildiğinde, günlük program ve kişiye özel diğer güncellemeler gibi faydalı bilgiler sağlayarak, dünyanın tadını çıkartırken bağlı kalmaya da imkan veriyor. Sony aynı zamanda Yahoo Japan ve Nestlé Japan'dan hizmetler ile birleştirilen Xperia Projector ve Xperia Agent'ı da konsept olarak sergileyerek Akıllı Ürünler tarafından sağlanan kullanıcı deneyimlerine kısa bir bakış da sunuyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER