Instagram’da “zoom” zamanı!

0
16

Akıllı telefonların dokunmatik ekranlarındaki iki parmakla yakınlaştırma hareketi artık neredeyse 10 yıllık geçmişi olan bir özellik. Herkesin artık iyice alıştığı bu parmak hareketi nihayet en popüler mobil uygulamalardan birinde de kullanılabilir hale geliyor.

Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz gün itibariyle kullanıcılar artık sadece fotoğraflara değil videolara da bu parmak hareketiyle yakınlaşıp uzaklaşabilecekler.

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen fotoğraf paylaşım uygulamasının bu özellikten önce bile herkesi buradaki fotoğraflara kilitlemeyi başardığını göz önünde bulundurursak, yeni "zoom" özelliğinin Instagram bağımlılığını daha da arttıracağını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz Çarşamba günü iOS kullanıcılarına sunulan özelliğin yakında Android'e de gelmesi bekleniyor.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Haziran itibariyle Instagram'ın aylık 500 milyon aktif kullanıcısından 300 milyonu uygulamayı her gün kontrol ediyor. Kullanıcılar her gün yaklaşık 95 milyon fotoğraf ve video paylaşıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER