Samsung Gear S3 artık gerçek!

0
40

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Berlin'de düzenlenen IFA 2016 fuarını CHIP Online olarak yerinde takip ediyoruz. Böylece daha önce Samsung'un fuarda tanıtacağı söylenen yeni akıllı saatlerini görme şansını da bulduk. Gear S3 Classic ve Gear S3 Frontier olarak tanıtılan 2 yeni akıllı saatle fuarda kendine yer bulan Samsung, yeni akıllı saatleriyle kullanıcılara Gear S2'lerden daha fazlasını sunuyor.

Gear S2'ye kıyasla daha geniş bir gövde ve ekranla gelen Gear S3, 46 mm'lik bir kasaya ve 1.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu değerler Gear S2'de 44 mm ve 1.2 inç boyutundaydı hatırlarsanız. Ekranı büyüten ve buna kasayı da ilave eden Samsung, özellikle Classic modeliyle tasarımı klasik saatlere daha yaklaştırırken, Frontier ile ise daha fazlasını sunuyor.

Gear S3 Classic ve Frontier'de hoparlör ve GPS kullanıcılara sunuluyor. Gear S2'de 3G desteği sunan Samsung, bu konuda da akıllı saatini revize etmiş. Saatlerde NFC desteği bulunurken, farklı olarak LTE desteğini de bizlere getiriyor.

Öte yandan bir diğer güzel haber de bataryaya ilişkin. LTE modellerinde 4 gün pil ömrü sözü veren Samsung, ayrıca saatlerin bataryasının yüzde 5 oranındayken yalnızca "saat" fonksiyonuyla kullanıldığında bir sonraki 24 saati devireceğini de söylüyor. Elbette bunu net olarak detaylı testte göreceğiz.

Gear S3'lerin ekran boyutları 1.3 inç demiştik. Buna karşın ekran çözünürlüğü Gear S2'yle eşdeğer, 360×360 piksel olarak yer alıyor. Fakat Samsung burada bir fark yaratıyor: Gear S3 ile şimdiye kadar en renkli görünüme sahip ekranı getirdiğini söyleyen Samsung, elbette burada kıyaslamayı Gear S2'yle yapıyor.

S3 Classic ve Frontier olarak kısa zaman içinde raflarda görmeyi umduğumuz akıllı saatlerden Frontier modeli, spor bir görünüme sahip. Classic olan ise, daha çok klasik saat satın almayı düşünenlere hitap ediyor.

Akıllı saatlerinde Tizen işletim sistemini kullanan Samsung, Gear S2'de benimsediği "dönen" bezel özelliğini Gear S3'lerde de sunuyor. Bezele birtakım yeni özellikler getiren Samsung, artık arayan kişileri cevaplamak veya reddetmek için bezeli çevirebilmemizi sağlıyor.

Samsung'un yeni akıllı saatleri Gear S3 Classic ve Gear S3 Frontier'in bu yıl sonunda rafları doldurması bekleniyor. Akıllı saatlerin fiyatları ise henüz açıklanmış değil.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER